notes
0

Projekty domów dużych 150-200 m2 


Dlaczego wybieramy gotowe projekty dużych domów?

Dawniej domy o dużym metrażu budowało się z myślą o kolejnych pokoleniach. Do dziś dwupiętrowe wille z początku lat 90-tych XX wieku stoją i niszczeją. Dlaczego więc duże domy nadal są popularne? Kiedyś nie było takiego wyboru gotowych projektów, więc budowano domy w podobnym stylu, nie zwracając uwagi ani na ich wygląd, ani na funkcjonalność. Dla przykładu, na parterze była kuchnia i jadalnia, ale już salon i łazienka na piętrze. Do dziś inwestorzy nabywający te spuścizny ubiegłego wieku, głowią się jak przystosować je do dzisiejszych warunków. Pociąga to za sobą kosztowny remont i niekiedy przebudowę. Dlatego warto zastanowić się nad budową dużego domu od podstaw według gotowego projektu.

Dla kogo odpowiedni będzie dom wielkości 150-200 m2?

Na pewno dla rodzin wielodzietnych, ale nie tylko. Zdarzają się gotowe projekt domów wielkości 150-200 m2, w których osobnych sypialni wystarczy tylko dla dwójki dzieci. Za to są to pomieszczenia duże, przestrzenne i wygodne. Bezdzietni przedsiębiorcy także doskonale się odnajdą w dużym domu. Pomieszczenia można zagospodarować nie tylko na sypialnie, ale też na biuro, pracownię czy gabinet. Ponadto, takie domy są bardzo reprezentacyjne co nie jest bez znaczenia dla prowadzących własny biznes. Duże obiekty wybierają najczęściej zamożni ludzie spragnieni przestrzeni.

Jakie możliwości daje większy dom?

Dużą przestrzeń łatwiej można dopasować do własnych potrzeb i zmienić na etapie adaptacji projektu. Zwykle w gotowych projektach większych domów są przewidziane 3 łazienki, co minimalizuje prawdopodobieństwo porannych kolejek do toalety. Żeby zbudować duży dom, potrzebna jest działka minimum 10-arowa. W przypadku domów 200 – metrowych większa, bo każdy kto decyduje się na budynek tej wielkości, marzy o ogromnym tarasie i proporcjonalnym podwórku. Niewątpliwą zaletą takich domów, oprócz przestrzeni jaką oferują jest ich wygląd. Duży dom, niezależnie od tego czy jest nowoczesna piętrową kostką z ogromnymi przeszkleniami czy rozłożystą parterówką, zawsze będzie się wyróżniał. Jedyną wadą wyboru takiego projektu są koszty budowy i utrzymania.

Pokazuje 1 - 18 z 2883 elementów

Zobacz również

Nowe projekty

Chwilowo brak projektów.

Promocje

 • Marcello
  5 Review(s) 
 • Tamarillo 2
  0 Review(s) 
 • Sezam 4
  5 Review(s) 
 • Kiwi 2
  0 Review(s) 
 • Sezam 3
  0 Review(s) 
 • Pistacja 2
  0 Review(s) 
 • Amaretto
  0 Review(s) 
 • Cynamon
  5 Review(s) 
 • Migdał 2
  0 Review(s) 
 • Daktyl 2
  0 Review(s) 

Biura projektowe