Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Agregaty prądotwórcze
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
96-single-default

Agregaty prądotwórcze

Agregat prądotwórczy – na co zwrócić uwagę?

Agregat prądotwórczy to generator elektroenergetyczny. Jego zadaniem jest dostarczanie niezależnego źródła prądu w określonym miejscu i czasie. Agregaty prądotwórcze są złożone z prądnic synchronicznych, silników spalinowych czy rozdzielnic elektrycznych. Do ich budowy zalicza się również urządzenia kontrolno – pomiarowo – pomocnicze. Elementy te znajdują się na częściach metalowych.

Urządzenia te mogą być wykorzystywane do konstruowania elektryczności, służącej do uzyskania siły napędowej, światła czy ogrzania zimnego pomieszczenia. Ich głównym celem jest dostarczenie prądu do miejsc, w których jego montaż jest niemożliwy, np. na osiedlowych działkach. Agregat prądotwórczy to doskonałe urządzenie, często stosowane także przy profesjonalnej produkcji filmowej. Odległe leśne plenery byłyby niemożliwe do sfilmowania, ponieważ całościowy sprzęt produkcyjny , potrzebuje dużego źródła prądotwórczego. Bez agregatów, nakręcenie nawet 2 sekundowego filmu byłoby rzeczą nierealną i nieosiągalną.

Agregaty prądotwórcze mogą być używane zarówno na lądzie jak i na morzu. Ich zaletą jest możliwość stałej bądź tymczasowej instalacji. To znacznie ułatwia prace budowlane, ponieważ budując domy w miejscach odciętych od cywilizacji, nie mamy szansy na podłączenie się do prądu. Stała instalacja agregatu jest rzeczą najkorzystniejszą, dającą szansę na wymarzony dom w wybranym zakątku świata.

Agregaty prądotwórcze są wyposażone w:

 • Silniki wysokoprężne – działający na zwykłą benzynę lub ON
 • Prądnicę synchroniczną
 • Ramę posiadającą specjalistyczne amortyzatory o charakterze metalowo- gumowym
 • Akumulator
 • Zbiorniki paliwowe
 • Odpowiednie przyłącze z gniazdkiem
 • Tłumiki spalinowe

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów nowoczesnych

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

nierdzewnybalkon.pl-1

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach ...

3 komentarze

 1. Gość

  Bez takiego sprzętu chyba nigdy nie pobudowalibyśmy domu!!!! Przecież zanim wszystkie przyłącza zostały zrobione to byliśmy po prostu odcięci od świata, dom na odludziu to i pradu zero a betoniarki i inne maszyny działać muszą i potrzebują pradu. Jak się ma agregat prądotwórczy to problemu nie ma. Udaje się bez problemu wszytsko podłączyć nawet w miejscu gdzie cywilizacja nie dociera. Nie wiem jaki kiedyś ludzie budowali domy bez tych wszystkich wynalazków?!

 2. gość

  tez się nad tym zastanawiam, bez agregatów prądotwórczych jak bez ręki teraz. jednak człowiek szybko przezyczaja się do dobrgo, do wszystkich udogodnień. jak nie ma betoniarki to sobie nie poradzi…

  • Mateo

   Dokładnie tak jest ! kiedyś budowa domu to musiała być uciążliwa. A teraz agregaty prądotwórcze, inne udogodnienia. Łatwiej jest nawet jeśli się robi to wszytsko metodą gospodarczą. Idziemy z duchem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo