Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Instalacje / Hydrauliczne / Czy warto inwestować w solary?
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
Solary

Czy warto inwestować w solary?

Współcześnie coraz bardziej świadomie podchodzimy do budowania domu. Chodzi nie tylko o to, by był on wizualnym spełnieniem naszych marzeń, ale także spełniał wszelkie wymogi funkcjonalne. Jako że koszty utrzymania domu są dość wysokie, warto zwrócić uwagę na to, by jego funkcjonowanie było jak najbardziej wydajne.

Solary obniżą koszty utrzymania domu.

kolektoryNa koszty eksploatacyjne każdego domostwa składają się opłaty za prąd, gaz, ogrzewanie i wodę. Poszukiwanie darmowych lub tanich źródeł mediów jest dzisiaj trendem dominującym w nowoczesnym budownictwie. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są solary. Kolektory słoneczne mogą znacznie zmniejszyć nasze rachunki, jednak nie w każdym domostwie będą się sprawdzały. Zanim zdecydujemy się na spory wydatek, jakim jest zamontowanie solarów, warto poznać zalety i wady takiego rozwiązania.

Darmowa energia

Kolektory słoneczne mogą pokryć zapotrzebowanie na energię nawet w 80 procentach. Można ją spożytkować w celu ogrzania domu czy wody. Jest to tym większa zaleta, że pozyskana w ten solarysposób energia jest darmowa. Solary montuje się na dachu, w miejscu największego nasłonecznienia. Ogromną zaletą kolektorów jest fakt, że czerpią one energie nie tylko z pełnego nasłonecznienia, jakie ma miejsce w porze letniej, ale także w okresach zimowych. Dzięki temu można czerpać energię przez cały roku, praktycznie bez względu na pogodę. Minusem może być fakt, że na ilość uzyskanej energii ogromny wpływ ma powierzchnia solarów. Jak łatwo można się domyślić – im więcej luster solarnych zamontujemy na naszym dachu, tym więcej energii słonecznej uda nam się pozyskać. Solary są urządzeniami drogimi, więc zamontowanie wielu kolektorów może być dużym obciążeniem dla budżetu.

Wysoka cena nie musi być przeszkodą

Największą wadą solarów jest oczywiście ich wysoka cena. Mimo że w ostatnich latach te urządzenia stały się już bardziej dostępne dla przeciętnego Polaka, to nadal ich zakup stanowi spory wydatek. Na kolektorach nie warto oszczędzać, ponieważ mają nam one służyć przez wiele lat. Jeśli zdecydujemy się na solary, warto poszukać możliwości częściowego dofinansowania inwestycji. Informacje na temat dotacji można uzyskać w urzędzie miasta, gminy albo u producenta kolektorów słonecznych. Cena nie musi być przeszkodą, można ją obniżyć nawet o 45%.

Zobacz gotowe projekty:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

28-single-default

Odkurzanie centralne – nowoczesny sposób na utrzymanie czystości w domu

Budowa domu jednorodzinnego staje się dla wielu priorytetem – zapewnia on wystarczająco dużo miejsca dla ...

3 komentarze

  1. Beata

    Słyszałam, ze baterie słoneczne pomagają dużo zaoszczędzić, bo pokrywają nawet 80% zapotrzebowania domostwa na energię. Nie ukrywam, ze jest to dla nas duzy wydatek, rozumiem, zę to się zwraca po jakimś czasie i że opłaca się inwestować w takie nwooczesne i ekologiczne rozwiązania. Jednak przydalaby się jakaś dopałat do tak dużej inwestycji. Słyszalma że sa jakies programy dofinansowania dla zkaładajacych takie solary. Gdzie można wystąpić o taka dotację?

  2. Jula

    Beata, nie wiem czy jeszcze potrzebujesz tej informacji, bo pisałaś w kwietniu, ale wszystkiego o dofinansowaniu, składaniu wniosków itd. możesz się dowiedzieć w swoim Urzędzie Gminy lub Urzędzie Miasta. Tam są odpowiednie działy, które zajmują się właśnie takimi sprawami jak dotacje na wszelkiego typu rzeczy. Jeżeli zgłosisz się tam to nawet Pani urzędniczka pokieruje Cię jak można w prosty sposób złożyć wniosek oraz jakie są warunki uzyskania takiego dofinansowania. Tutaj masz też link do artykułu, który wyjaśnia działanie kolektorów i przybliża ten temat: https://www.archido.pl/porady/t/kolektory-sloneczne/. Polecam krótką lekturkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo