Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Budowa domu / Domek w cenie kawalerki

Domek w cenie kawalerki

 Przy niewielkim budżecie można mieć problem z wyborem miejsca zamieszkania. Być może finanse pozwalają jedynie na zakup ciasnej i niefunkcjonalnej kawalerki, dlatego warto zainteresować się projektami domów w cenie kawalerki.

Rozwiązanie jest proste i wymyślił je architekt Radek Wanago z pracowni RAW Studio w Opolu. Projekt jednorodzinnego domku opiera się na kształcie bryły i tworzy perspektywę przestrzeni otwartej na łatwy do rozplanowania ogród.Architekt postanowił zbudować dom mieszcząc się w kwocie 100 tys. złotych. Ciekawostką jest fakt, że przestrzeń użytkowa wynosi 80m2, czyli mieści się w normach mniejszych domków jednorodzinnych. Wnętrze domu jest funkcjonalnie podzielone na dwie strefy: dzienną z salonem, kuchnią i jadalnią oraz część prywatną z sypialnią, pokojem dziecięcym i łazienką. Ponadto bryła domu jest zamknięta od strony ulicy odcinając domowników przed hałasem i zgiełkiem, natomiast otwarta część znajduje się od strony ogrodu. Strefa ogrodowa oddzielona jest tarasem wielkimi przeszklonymi drzwiami. Na znaczne obcięcie kosztów realizacji budowli wpływa prostota bryły oraz rozsądny dobór materiałów wykończeniowych. W przypadku domku w cenie kawalerki architekt wybrał ściany dwuwarstwowe z pustaków ceramicznych. Celem realizacji projektu jest postawienie obiektu mieszcząc się w budżecie maksymalnie 100 tys. złotych. Domek Wanago nieprzypadkowo posiada dużą ilość przeszklonych okien stałych, ponieważ są mniej kosztowne niż wybudowanie ściany. W okresie zimowym ciepło nie ucieka przez szyby, lecz przenika do wnętrza ogrzewając pomieszczenia dzięki lokalizacji przeszkleń od strony południa. To rozwiązanie wpływa na realne zyski energetyczne i obniżenie kosztów budowy ściany południowej. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest doskonałe oświetlenie wnętrza przez cały dzień oraz szeroka perspektywa widoku na rozległy ogród.

Zobacz Również

blacha gontopodobna

Blacha gontopodobna jak gont drewniany – czym warto nią pokryć dom?

Tradycyjny gont drewniany jest elementem, który najczęściej możemy obserwować w podhalańskich miastach i wsiach. Ale ...

Jeden komentarz

  1. Bartłomiej

    Dla mnie prawie niewykonalne, ale pewnie jednak mozlwie. Jednak teraz trochę ceny podrożały. Można zbudować mały domek ale będzie trochę zbyt prosty jak dla mnie – jednak wtedy trzeba zrezygnować z balkonów, garażu w bryle czy poddasza użytkowego i pewnie nawet tarasu. Nie wiem nie znam się na tym. Co prawda widziałem takie projekty zrobione, ciekaw jestem czy naprawdę były w cenie mieszkania. Jeśli ktoś ma takie doswiadzcenia to niech się podzieli bo chętnie posłucham o takich przeżyciach z budowanie malutkich domków ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *