Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Inwestowanie w nieruchomości komercyjne
building-1615676_1280

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne

Artykuł sponsorowany

W każdym dużym mieście nie brakuje domów mieszkalnych, bloków czy osiedli domków jednorodzinnych. Obecnie, wybierając swoje cztery kąty, możemy pomyśleć o dowolnej lokalizacji w mieście, bo na pewno znajdą się w niej dogodne dla nas miejsca, w których możemy zamieszkać.

Dom i mieszkanie jako nieruchomość komercyjna – popularne rozwiązanie

Dzieje się tak, ponieważ liczba deweloperów z roku na rok rośnie. Jest ich bardzo wielu, dlatego tak wiele mamy w miastach osiedli mieszkaniowych, a także domów w zabudowie wolno stojącej lub szeregowej. Nadal jednak, patrząc na inne kraje Europy, rzadko spotykane jest inwestowanie w nieruchomości komercyjne. Tymczasem to rozwojowy i w miarę bezpieczny biznes.

Nieruchomości komercyjne to rodzaj obiektów o charakterze handlowym, czyli nastawionym na czerpanie zysków. Należą do nich centra handlowe, magazyny, centra biznesowe oraz biurowce. Ich przeznaczenie, jak sama nazwa wskazuje, jest ściśle komercyjne i nakierowane na zysk. Specyfika tego typu inwestycji różni się nieco od tradycyjnego budownictwa mieszkalnego. Działki pod nieruchomości komercyjne w Warszawie są oczywiście znacznie droższe, ale dzięki takiej inwestycji jesteśmy w stanie (jako właściciele) czerpać większe zyski. Mieszkanie w bloku sprzedamy jako pierwotni właściciele jedynie raz. Tymczasem z obiektu o charakterze komercyjnym możemy generować regularne dochody, na podstawie umowy najmu.

Zobacz gotowe projekty:

Projekty garaży 

Projekty stajni

Projekty hoteli

Projekty domów drewnianych

Od czego zacząć inwestowanie w nieruchomości?

Warto jednak pamiętać, że nie każdy może zostać inwestorem, który stawia budynki i miejsca o charakterze komercyjnym. Warto dobrze poznać rynek, zanim przystąpimy do jakiegokolwiek wydawania pieniędzy. Na początku musimy poznać dokładną specyfikę tego jak wygląda inwestowanie w nieruchomości w różnych miastach w Polsce, ponieważ w każdym z nich rządzą inne zasady. Warto także zasięgnąć rady specjalistów. Dobrym krokiem będzie zatrudnienie radcy prawnego lub prawnika, który przeprowadzi nas przez wszystkie formalności i etapy inwestycji. Konieczne będzie znalezienie dobrej ekipy budowlanej. Bardzo istotne jest zbudowanie odpowiedniej bazy składającej się z zespołu specjalistów z różnych dziedzin. Tylko dobra znajomość rynku i jego specyfiki może zagwarantować sukces.

Dlatego, jeśli planujemy inwestycje w nieruchomości komercyjne, musimy się do tego doskonale przygotować i zbudować właściwe zaplecze. Dzięki temu ryzyko niepowodzenia będzie znacznie mniejsze.

Zobacz Również

nierdzewnybalkon.pl-1

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach ...

2 komentarze

  1. Bryt

    Wynajem mieszkań i inwestowanie w nieruchomości to całkiem opłacalna sprawa. Trzeba tylko dobrze tego doglądać. Słyszałem od znajomych ze zlokatrami bywają problemy, ale generalnie, jesliznajdzie się d mieszkania odpowiedzialne, odjrzałe osoby to można spokojnie zostawić mieszkanie pod ich opieka i w spokoju nawet wyjechać na wakacje bo wiadomo, ze nic się nie stanie. Nawet jeśli odremontujemy stare mieszkanie to można za wynajem pobierać za nie wiecej

    • Kasper

      Ludzie też robią tak zwane flipy, czyli kupuja mieszkanie w złym albo w takim niezyt zadowalającym stanie i potem remontują, inwestują, a potem sprzedają z zyskiem, to też jest jakiś sposób na zarabaianie, w ogóle neirchomości to jest branża na ktrej można zarobić tak mi się wydaje, coraz więcej osób coś wynajmuje – są studenci wieć jest komu wynająć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *