Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Jak oszczędzić na ogrzewaniu?

Jak oszczędzić na ogrzewaniu?

Oszczędność na ogrzewaniu domu

Energia cieplna oraz elektryczna drożeje z każdym rokiem. Według badań urzędu statystycznego cena energii wzrosła o ponad 50%. Najlepszym sposobem ograniczenia zużycia energii, a tym samym obniżenie opłat za media jest odpowiednie zabezpieczenie domu lub mieszkania. Jak zmniejszyć koszty i oszczędzić na ogrzewaniu?

Osoby, które dopiero planują budowę domu mogę zastanowić się nad wybraniem domu energooszczędnego lub pasywnego, który dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zużywa znacznie mniej energii i ma minimalne utraty ciepła. Mieszkańcy domów lub mieszkań, których rachunki są zbyt wysokie powinny zastanowić się nad remontem, który jest świetną okazją nie tylko do poprawienia warunków życia, ale i obniżeniu rachunków.

Jakie działania podjąć żeby płacić mniej i zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Wdrażanie innowacji do własnego domu nie należy do prostych zadań. Dlatego najlepiej skorzystać z porad specjalisty, który doradzi w jakie materiały ociepleniowe inwestować czy które rozwiązania okażą się najlepsze. Niewątpliwie najlepszym miejscem do znalezienia eksperta będzie firma lub hurtownia budowlana, posiadająca odpowiednie certyfikaty. Jedną z takich firm jest BK Business, która zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych i wykończeniowych, ale również doradztwem w wyborze odpowiednich produktów. Firma ma w swojej ofercie nie tylko materiały budowlane, ale również hydraulikę czy stolarkę okien i drzwi, co również może mieć wpływ na zużycie energii w domu.

Ponadto BK Business oferuje również projekty architektoniczne, w których jednym z założeń może być ograniczenie zużycia ciepła.
Swój profesjonalizm potwierdzają przede wszystkim 15letnim doświadczeniem w branży budowniczej. Przez ten czas firma BK Business rozwinęła swój asortyment o nowe oferty, ale również została doceniona przez władze, stowarzyszenia i przedsiębiorców. Otrzymali między innymi Gazelę Biznesu, Medal Europejski oraz tytuł Regionalnego Lidera Innowacji. Pracownicy firmy otrzymywali również specjalistyczne certyfikaty, potwierdzające ich wiedzę i doświadczenie w różnych zakresach budownictwa. Obecnie firma współpracuje z ponad 5000 dostawców i sprzedaje półtora miliona produktów rocznie. Liczby mówią same za siebie – warto zaufać profesjonalistom w swojej dziedzinie!

Zobacz Również

Jak wybrać idealny dom dla siebie?

Budowa nowego domu to zawsze ogromne przedsięwzięcie dla jego przyszłych lokatorów. Wiąże się ona z wieloma etapami, do których trzeba się odpowiednio przygotować. Najważniejszym z nich jest wybór odpowiedniego projektu, który spełni nie tylko nasze wymagania, ale również będzie idealnie dopasowany do warunków naszej działki. Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem prac budowlanych? Podpowiadamy!

11 komentarzy

  1. The XX

    Dla mnie najlepsza metoda jest albo dom pasywny albo rekuperacja. Ja u siebie mam rekuperację. Dokladnie się na tych systemach nie znam. To skomplikowane, ale chodzi chyba o to, że ciepłe i zimne powietrze jakos nawzajem się ogrzewają i wnętrze domu się nie wychładza. Ale polecam coś dokładnie poczytać na ten temat. Na stronie tutaj jest dużo artykułów na ten temat i o domach pasywnych, i o rkeuperacji, i o oszczędzaniu na energii i ogrzewaniu

    • Rose

      A ja się ostatnio naczytałem o ociepleniach wewnętrznych. W Sumie łatwiej się je montuje, bo pogoda nie przeszkadza w pracy, a taka welna mineralna, styropian czy bloczki z betonu naprawdę dużo ciepła mogą zgromadzić i pomagają ocieplić wnętrze. Czytałem ze da się przez takie ocieplenie zaoszczędzić nawet do pięciu tysięcy, oszcywiście wsyztsko zalęzy od wielkości domu.

    • Michał

      Ja by zainwestowała w dobre izolacje, ocieplenia ścian, porządne, dobrej jakości. To bardzo pomaga zatrzymać ciepło we wnętrzu. Uszczelnione okna i drzwi, na tym tez dużo można stracić. Trzeba uważać na mostki termiczne przy ocieplaniu. Fachowcy już nie raz mi mówili, ze to największy wróg ciepłego mieszkania.

      • Bartłomiej

        Zgadzam się w 100%. Zanim się zainwestuje w jakies drogie systemy, popmy ciepła i inne eko – oszczędne rozwiązania to najlepiej pomyslec o najprostszymi, bo najlepsze systemy nie dadza rady jeśli przez sciany po prostu będzie uciekać ciepło. Ocieplenie,sczelne okna to jest podstawa. To już prowadzi do dużych oszczędności , bo pozwala pozbyć się mostków termicznych. Wtedy dopiero można myśleć o pozostałych, bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach dla domu. Takie jets moje zdanie. Pozdrawiam.

  2. Bene

    A co z pustakiem ceramicznym albo bloczkiem z betonu komrókowego??? Ostatnio cztałam o tym artykuł. Z tego można budowac sciany bo to dobry izolator i jednocześnie budulec ściany. Można sporo zaoszczędzić przy budowaniu domu, a potem też na ogrzewaniu właśnie i rachunki wychodzą mniejsze, bo ściany trzymają ciepło.

    • Misza

      Gazbeton i tego typu pustaki są naprawdę dobre jako ocieplenie, alw wszystko jak widać sprowadza się do ocieplenia odpowiedniego. Więc jeśli coś to trzeba zainwetsowac w porządne sciany, solidne mury i na przykąld dobry styropian albo welne mineralna, wetdy oszzcednosci robią się same bo ciełe powietrze nie ucieka

  3. On

    Jak dla mnie to trzeba przede wszystkim budować z głową i z rozsądkiem, a nie z rozmachem, bo potem mamy ogromny dom do ogrzania, który tak naprawdę mógłby być o 1/3 albo o połowę mniejszy i tez byłby nadal przestronny i wygodny do mieszkania. Takie wielkie budynki są nieekonomiczne dla małych rodzin, a mimo wszystko nadal często powstają. Szkoda wydawać na opał i na energię, zęby to w całości ogrzać!

    • Grzegorz

      Ale zauważyłeś ze teraz znowu wraca jednak trche tendencja do tego, żeby budowac wielkie molochy nie wiem czy fktycznie z potrzeby przestrzeni do życia czy checi pokazania ze ma się duzy dom. Ogrzać to ciężko, pewnie nawet nie wszytskiepokoje sa używane, wiec to nieekonomicznezuzywanie energii i strata pieniędzy przede wsytskim, bo nie dość, ze budowa wyniesie nas drożej to jeszcze poote koszty będą wieskze. W ogóle w trakce budowy nie myśli się o konsekwencjach

      • On

        No dokładnie!!! Tez właśnie patrze że w okolicy powstaje takie nowe, naprawdę ładne osiedle, a tam same ogromne domy o jakiś strasznie wymyślnych kształtach i założe się ze nie sa budowane dla rodzin wieloosobowych – pewnie maksymalie 3 do 5 osób, a mimo to pomieściłyby z 10. Najpierw się buduje z rozmachem a potem dochodzi ogrzewanie i dopiero człowiek się zastanawia po co to wszytsko było i bez sensu stoi dom, który ma z 300 m kwadratowych i ciężko go w całości ogrzać.

  4. capcha

    Temat o oszczędzaniu na ogrzewaniu jakoś nadal aktualny, bo akurat zaczyna się zima. W ogóle właśnie mamy z tym problem, bo akurat mamy wrazenie, ze bardzo u nas jest grzane, a w domu wcale nie robi się ciepło. Teoretycznie ocieplenia ścian sa i były nedawno robione, ale nie wiem co z mostkami termicznymi o których ostatnio czytaliśmy trochę na Archido. Może to jest własnei przyczyna?????

    • gość01

      Zdarza się, zę właśnie problemem mogą być mostki termiczne i wieje i ciepło ucieka, może sprawdzcie sobie to kamerką termowizyjną. Można zawsze od kogoś pożyczyć, wtedy się okaże że ogrzewanie nie jest ok, b na przykład sa jakieś prześwity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *