Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Kredyt hipoteczny. Jakie korzyści przynosi?

Kredyt hipoteczny. Jakie korzyści przynosi?

 Myślisz o wzięciu kredytu mieszkaniowego, ale masz niewystarczającą wiedzę by podjąć słuszną decyzję? Kredyt hipoteczny to decyzja na całe życie, warto więc ją dokładnie przeanalizować.

Kredyt hipoteczny to korzystne rozwiązanie, dla wszystkich tych, którzy pragną się usamodzielnić a nie mają wystarczającej gotówki na swój przyszły start. Otrzymane pieniądze pozwolą na zakup określonej nieruchomości. Banki, z którymi podpisujemy umowy, wykładają nam potrzebną gotówkę, dzięki której nabycie wymarzonego domu bądź mieszkania będzie szybkie i bezproblemowe. Wybór oferowanych kredytów jest ogromny, wystarczy dobrze rozeznać się na rynku finansowym, by wybrać odpowiednią propozycję. Otrzymanie kredytu hipotecznego nie jest trudnym i nieosiągalnym procesem. Wiele banków przyznaje je dość często, bowiem najważniejszą transakcją jest dana nieruchomość, która stanowi dobre zabezpieczenie finansowe. Jeśli spłacanie kredytu okaże się rzeczą niemożliwą, spowodowaną brakiem pieniędzy, bank konfiskuje nam nabytą nieruchomość.

Kredyt hipoteczny wchłania wkład własny – bez tego, wzięcie jest niemożliwe. Klient musi posiadać zdolność kredytową, którą można uzyskać poprzez zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony, bądź nieokreślony, ale i otworzenie własnej działalności gospodarczej. Umowę bankową podpisuje się na długie lata, a raty są rozłożone według wcześniejszych ustaleń. Ważnym elementem są również oprocentowania narzucane przez dany bank. Okres trwania danej umowy, zależy od możliwości finansowych klientów. Mogą one trwać 25 lat, ale i powyżej 50. Jeśli myślimy o wzięciu kredytu hipotecznego, musimy wybrać firmę posiadającą najmniejsze oprocentowania, za swoje usługi. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest pozycja Banku. Ważne by posiadał on stabilną i niezachwianą pozycję rynkową. Niepewne przedsiębiorstwa mogą upaść na przełomie kilku lat, co wiąże się z ogromnymi stratami pieniężnymi a także ciężkimi i długimi procesami zwrotnymi.

Każdy bank stara się zachęcić swoich potencjalnych klientów. Nie dajmy się nabrać na niezwykle „atrakcyjne” oferty a także specjalistyczną manipulację. Ważne jest dokładne przeanalizowanie wszystkich wad i zalet. Warto polecić się również specjalisty bądź prawnika, by podjęte decyzje były rozsądne i trafne.

Zobacz Również

Jak wybrać idealny dom dla siebie?

Budowa nowego domu to zawsze ogromne przedsięwzięcie dla jego przyszłych lokatorów. Wiąże się ona z wieloma etapami, do których trzeba się odpowiednio przygotować. Najważniejszym z nich jest wybór odpowiedniego projektu, który spełni nie tylko nasze wymagania, ale również będzie idealnie dopasowany do warunków naszej działki. Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem prac budowlanych? Podpowiadamy!

3 komentarze

  1. Kredytobiorca

    Macie może jakieś sensowne porady dotyczące kredytu hipotecznego? Jak zwiekszyc swoją zdolnośc kredytową i jak w ogóle taki dostać? Chyba mnie to ceka niebawem. Nie stać mnie na mieskzanie za gotówkę, a z drugiej strony te kredyty to raczej minimum na 20 lat trzeba wziąć więc to jest powazna decyzja i trzeba ją dokąłdnie przemyslec i przedyskutować.

    • Panda

      Przynajmniej jak się weźmie kredyt hipoteczny to można starac się o dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych albo od Ministerstwa na dom pasywny czy energooszczędny. To sa niemałe pieniądze a można je dostać tylko wtedy kiedy bierze się kredyt, wiec cakiem opłacalna opcja. Chociaż teraz jest tyle banków i tyle ofert, ze każdy razcej stara się być frontem do klienta, żeby ie stracić zainteresiwania. Oferta jest w niektórych placówkach naprawdę dobra.

  2. łukasz

    Trzeba uwazac, bo to jednak jest procent skłaadny przy kredycie hipotecznym tak naprawdę nawet sobie człowiek nie zdaje sprawy jak szybko te procenty rosną, chwila i odestki są kolosalne, a jak ktoś chce spłacić swój kredyt wcześniej to jeszcze musi bankowi dopłącac, bo w sumie bankom jest bardzo na rękę jak ktoś dłuo spłaca,to jest jednak jakas tam obustronna korzyść – oni klientowi pieniądze na dom czy mieszkanie, a my im odsteki, w sumie logicznyukład. Warto przeczytać jakieś artykuły na ten temat,na przykład ten z Archido, żeby się na cs nie naciąć, może kontakt z doradą kredytowym pomoze? Kreyty są na 20-30 lat, trzeba ostrożnie wszytsko czytac i być ostoznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *