Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Wokół domu / Ogród / Przegląd altan ogrodowych od 1.000 do 3.000 zł

Przegląd altan ogrodowych od 1.000 do 3.000 zł

Artykuł sponsorowany

Nie sposób wyobrazić sobie dobrze zaaranżowanego i funkcjonalnego ogrodu bez altany, w zaciszu której można z powodzeniem odpocząć, pracować, wyprawiać uroczystości i zwyczajnie imprezować. To ona tworzy swoistą alternatywę dla czterech ścian, które w okresach letnich mogą wydać się niczym innym jak tylko rozgrzaną klatką. Z pozycji altany łatwiej jest doglądać bawiące się pociechy, przyjemniej mija czas na herbatce z sąsiadką lub na piwie ze szwagrem. Sprawdźmy co w różnych przedziałach cenowych mają nam do zaoferowania popularni dostawcy.

Altany ogrodowe poniżej 1 000 ZŁ

Tutaj bez zaskoczeń, ciężko jest kupić nawet najmniejszą altanę za mniej niż tysiąc złotych, choć warto dodać, że ciekawe projekty altan ogrodowych można zakupić do wskazanej kwoty. W tej grupie cenowej dystrybutorzy umieszczają praktycznie wyłącznie wyposażenie altan, a więc ławki, stoły, podłogi czy pokrycia dachowe. Wynika z tego, że każdą altanę można w dowolnej chwili doposażyć lub odświeżyć dowolny jej element zakupując jeden z ww. dodatków. Z uwagi na fakt, że altana jest geometrycznie kwadratem, dobrze jest wyposażyć ją w stół ośmiokątny, który będzie najbardziej funkcjonalny w takim układzie. Jeszcze zdanie na temat pokrycia dachowego – nie szukajmy oszczędności w tym elemencie. Warto zakupić porządne pokrycie z gontu bitumicznego, solidne i trwałe.

 

Altany ogrodowe w przedziale 1 000 – 2 000 ZŁ

Tutaj propozycją jest altana typu mini, za niewiele ponad tysiąc złotych. Ma ona wymiary 2,4 x 2,4 m, posiada gontowe pokrycie dachowe, podłogę z desek oraz belki pionowe wzmocnione konstrukcją kratową (która swoją drogą idealnie nadaje się do uprawy róży lub bluszczu). Celując w altanę większych rozmiarów w tym przedziale cenowym można rozpatrywać typ Cora. Jest to jednak altana bez podłogi i wyposażenia, składa się wyłącznie z belek wspornikowych oraz dachu, pokrytego drewnianymi deskami. Pozornie tanie rozwiązanie z czasem wymagać będzie większej ilości prac związanych z eksploatacją dachu oraz doposażenia wnętrza altany.

altana-4-katna-ania-z-dachem-drewnianym-slupki-9x9cm

altana-na-dzialke

altana-poszerzona

Powyższe altany kupisz na www.produktyogrodowe.pl

Altany ogrodowe w przedziale 2 000 – 3 000 ZŁ

Tutaj w pełni możemy rozwinąć skrzydła. Dystrybutorzy oferują w takim przedziale cenowym altany w formie zestawów. Są to już bardziej kompleksowe konstrukcje, zawierające w sobie oprócz belek wspornikowych także poziome, zdobione balustrady, łuki oraz dachy wielospadowe. W zależności od wielkości altany na wyposażenie składa się odpowiedni stół (w większości przypadków ma on formę prostokąta lub ośmiokąta z mocowaną do niego ławą). Altany w zestawach różnią się także jeśli chodzi o zabudowę ścian. W zależności od tego czy interesuje nas bardziej otwarta lub bardziej kameralna altana, możemy wybierać w sporej ilości wariantów, na przykład gęstej kratownicy, która osłoni nas od potencjalnych podglądaczy.

 

Altany powyżej 3 000 ZŁ

Mając taki budżet można rozglądać się za altanami poszerzonymi, o wymiarach 3,5 x 2,6 m. Są to już bardzo wyszukane projekty, posiadające ozdobne płotki, ławki okalające ściany zewnętrzne, wyposażenie w postaci bardzo eleganckiego stołu, oraz dach z jasnego drewna, który sprawi, że altana wkomponowana w zieleń ogrodu będzie prawdziwą oazą spokoju i ucztą dla oka wśród naszych gości.

 

Zobacz Również

ogrodnik-dba-o-roze-w-lecie

Jak dbać o rośliny w upalne dni? Nawadniając ogród!

Nastała pora roku, na którą wszyscy czekali. Z nieba leje się żar, dni są dłuższe, ...

17 komentarzy

 1. gość

  Widziałam na Archido świetne projekty altanek – miay nawet taki wymurowany kamienny kominek. Nie dość, ze praktyczne to jeszcze bardzo etsteyczne. Taka altanka to jest prawdziwa ozdoba ogrodu. Ładnei się prezentuje, chorni przed deszczem, idelane miejsce na spotkania ze znajomymi w ciepłe i deszczowe dni. Wtedy nawet pogoda nie pokrzyzuje nam planów i nawet w czasie deszczu będzie można zaprosić znajomych czy rodzinę i zrobić na przykllad grilla. Swietna opcja!!!

  • tamara

   to jst naprawdę fajna opcja taka altana, tylko zastanówcie się może czy nie wolicie pawilonu ogrodowego, o jeslimacie na przykąłd cale wposażenie – mam tu na myśli miedzy innymi jakieś meble ogrodowe, leżanki, huśtawki, to jednak chyb lepszym rozwiązaniem będzie taki pawilon nz altana bo do altany tegowszytskiego nie wstawicie. https://www.archido.pl/porady/pawilony-ogrodowe-przeczytaj-zanim-kupisz/ polecam doczytać pokewny artykuł z archido na ten temat.

 2. Karolina94

  altana to swietna ozdoba ogrodu, a do tego taka bardzo pratyczna!!!! Sami zainwetsowalismy, nie wyniosła nas strasznei dużo, a jest drewniana, ładne, estetyczna i trwała!!!! Myslę, ze posłuży nam przez długie, długie lata, bo dobrze zaimpregnowana naprawdę sporo wytrzyma.

 3. gość

  faktycznie już przy takiej altanie ogrodowej za 2-3-tysiace ojuz można konkretnie poszaleć naprawdę tak jak topisza w tym artykule na Archido konkretnie!!! Można mie jakies ciekawe zdobienia, jakieś belkowanie i taka nawet dodatkowa linia ławek i stoły się zmieszczą. Generalnie to naprawdę fajne miejsce do wypoczynku może z tego wyjść. Ekstra!

 4. XYZ

  W sumie to niedrogie sa takie altany ogrodowe, a jak ładnie wyglądają i pasuja zupełnie ładnei do ogrodu. Szukaliśmy inspiracji na Achido i patrzylisy na pawilony ogrodowe. Bo mamy sporo mebli ogrodowych. Ale jednak taka altana drewniana wygląda super, taki dodatkwy domek. Estetycznie – idealnie! Świetnie, ze na Archido sa artytkuły na różne tematy. Można zawsze znaleźć inspiracje

 5. nadia

  w sumie to do wiosny jeszcze daleko, ale już warto takie przezdwięzięcie jak budwa altany przemysęc. Takie nawet nieduże bez ławek i całego zabudowania bardz mi siepdoobają, a nie są jakieś zabójczo drogie można takie coś przemyslęc, zresztą na stronie Archido jest masa takich altan ogrodowych, znajomi na przykąłd kupili projekt i sa zadowoleni.

  • gość

   ale pomysl o tym,z ę jak masz altane ogrodową bezławek to jednak i tak jakeiś drewniane lub nawet plastikowe ogrodowe meble musisz do tego dokupc, wec może lepiej od razu zainwestować w taka zabudowana, zaprojektowaną całość wtedy masz i jakiś stół i ławki, wszytsko jest jednolite stylowo. Poprzegladaj sobie projekty dajmy na to na Archido i sprawdź jak Ci się to cenowo opłaca, bo ja jednakpopieram całościowe budowanie. Pozdrawiam serdecznie ;)

   • nadia

    no dobra to jest w sumei racja i czasem pewnie na takim oszczędzaniu wychodzi jeszcze drożej. Faktycznie może altana z calosciowym wyposażeniem by pasowała, tylko jednak wolelbysmy zachować na przykład nasze krzesłz ai epwnie czekałaby nas tylko przeprawa ze stołem…żeby jakiś ładny znalec to ciężko….ale kzeszła mamy ąldne drewnainae i niedawno kupwane wieć pewnie akurat paswłąyby do całej tej altanowej stylistyki. Zresztą jak patrze po zdjęciach na Archido to kolorów tego drewna jest całe mnóstwo wiec coś się dopasuje na pewno.

 6. roXi

  podobają mi się takie altany nawet w formie zwykłych zadaszeń. Taka jak tutaj na jednym zdjęciu na Archido w tym artykule o ogrodowych altanach. Jest takie zadaszenie wsparte na kolumnach bardzo estetycznych zresztą, takich lekko zdobionych, a że nie ma ograniczeń takimi jakby alustradami tonawet więcej można tam w sumie zmieścić, stoł może lekko wystawac poza obszar na przykład. Pozdrawiam ;)

  • Kalina

   wpadąłm n ten artykuł bo zauwazyałm, ze ktoś dodał go an waszym facebooku na profilui Archido w suie temat jest na czasie bo już niedługo wiosna,lata, w takie rzceyz trzeba inwestować, chyba właśnie taka altanka jak mówisz w sensie w formie wyłącznie zadaszenia jest dobra, działa trochę jaktakipawilon ogrodowy

   • Iza

    no wlasnie mnie ten temat też się trafił na facebooku Archido i tak zaczelismy się w domu zastanwiać czy taka neiwielka altanka może by tez i nam sieprzydała, łatwe w sumie w konserwacji, cłakiem ładnie się prezentuje, a jako że jest z drewna to od deszczu i słońca całkiem niexle chroni. Tak na pdwórku, wśród drzew – musiałoby to wyglądac naprawdę sielsko ;-)

    • Kara

     Iza, przejrzyjcie sobie dokąłdnie strony Archido z projektmi, tam mi się trafiło naprawdę dużo fajnych altan jakie tylko dusza zapragnie, mniejsze, większe, tańsze, droższe, bardziej zdobione i surowe, po protu jest tam chyba wszytsko, a i ceny są tez przystępne. My się tez własnei wahamy czy sobie takiej atlany ogrodowej dodtakowo nie sprawić tak na działce u nas z tyłu za domem w ogrodzie. Pozdrawiamy serdecznie.

 7. kamila

  alez to by była satysfakcja stworzyć do ogrodu taka altanę smemu z drewna, zbic z ddesek, ale pewnie nikomu u nas nie będzie się chciało i ewnie cenowo tez to taniej w gruncie rzeczy nie wyjdzie :-P ale takie tansze za tysiąc zlotyh też mis ie gdzies rzuciły w oczy, także to nie jest żart z ty co na Archido pisza, w takiej cenie też można coś do rzeczy upolować!

 8. Anastazja

  ktoś to mi mówił, ze najlepsza altana ogrodowa to jest jak się zamówi konkretną waśnie z projektu, stolarz zrobi specjalne deski i tak dalje, o nwet w sklepach sa takie gotowe już do kupienia, ale to już nie to samo co taka konkretna, jak się właśnie patrzy na te altan ogrodowe co sa pokazane tutaj na Archido to jest już widać taki konkret, porzadnei wykonany!

 9. bob

  tutaj na tym zdjęciu wprowadzającym do artykułu o altanach ogrodowych jest taka altanka z różowym jakby dachem, wygląda super, czy na Archido w ofrcie jest tez taka opcja zakupienia właśnie altanki z różowym dachem, ygląda ta to tak wesoło, wiec na podwórku wporwaziło by element ożywienia.

 10. Basia

  nie no takie altany za tysiąc złotych to ciężko znaleźć tak mi się wydaje. Samo wyposażenie altan czyli na przykład jakieś ławki czy porządne stoły będą droższe, a tutaj musi powstać cała dobrze skonstruowana i stabilna kosntrukcja, Już chyba lepiej zainwestować w coś lepszego, zęby na posluzyło na lata, tak raczej po komentarzach na Archido od czytelnik1)ó widuje taką opinię najczęściej. Pozdrawiam ;-)

 11. Matylda

  widziałam u sąsiadki taka altankę , taka mniej więcej jak an zdjęciu an Archido i strasznie mi się spodobała, chociaż wcześniej uważałam to za lekko obciachowe ;-) teraz zmieniam zdanie,s zkoda tylko, zę nie ma tyle miejsca na podwórku, żeby taką altankę zdbudpwac u siebie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *