Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Materiały budowlane / Rodzaje profili led i praktyczne zastosowanie

Rodzaje profili led i praktyczne zastosowanie

Artykuł sponsorowany

Profile aluminiowe led, to bardzo ważny aspekt, podczas instalowania oświetlenia w postaci taśm ledowych. Profile pełnią niezwykle istotną funkcję radiatora, dzięki któremu taśmy są dużo bardziej żywotne – odprowadzają generowane przez diody led ciepło. Taśmy led nie przegrzewają się, po zamontowaniu ich w odpowiednio przeznaczony do tego profil. Profile ledowe pełnią także funkcje ochronne dla taśm, a osłonki mleczne, idealnie rozpraszają strumień światła. Możemy je montować za pomocą wkrętów, specjalnych mocowników czy też dzięki taśmie dwustronnej. W poniższym artykule, chcemy opisać rodzaje profili led, a więc trzy podstawowe kategorie dla profili aluminiowych, jakimi są profile led nawierzchniowe, wpuszczane oraz kątowe.

Profil nawierzchniowy LED

Jeden z najbardziej popularnych profili aluminiowych nawierzchniowych, to profil P4-1 marki Tech Light. Jest to produkt, przeznaczony w głównej mierze do instalacji nawierzchniowej. Bardzo szeroki zakres zastosowań, czyni go profilem niezwykle uniwersalnym, jakie są dostępne na rynku. Bardzo dobrze sprawdzą się przy pracach wykończeniowych. Niezwykłe zainteresowanie wzbudza także wśród meblarzy, którzy używają go przy produkcji mebli.

Profil P4-1 jest sprzedawany w dwóch długościach: 1 i 2m.

Istnieje możliwość dokupienia wszelakich niezbędnych akcesoriów, takich jak:

  • mocowniki
  • zaślepki końcowe
  • osłonki mleczne oraz bezbarwne.

Na życzenie klienta, dostarczane są także profile w różnych kolorach – profil lakierowany na biało oraz na czarno. Podstawowym kolorem profilu P4, jest kolor srebrny, anodowany lub nieanodowany.

Profil wpuszczany LED

profil-led-wpuszczany

Profil led wpuszczany P6 marki Tech Light, jest równie popularnym rozwiązaniem, co profil P4, opisywany w poprzednim akapicie. Profil P6 jest produkowany z przeznaczeniem do wprowadzania w wykonane odpowiednio frezy czy wycinane otwory. Możliwości zastosowań jest wiele.

Zastosowanie znajdzie zarówno w płycie GK, płytach meblowych jak i sufitach czy też ścianach. Niezwykle estetycznie wykonywane skrzydełka, całkowicie zakryją krawędź wykonanego frezu czy otworu. Bardzo popularny profil wśród meblarzy oraz pracowników odpowiedzialnych za wykańczanie wnętrz. Otwór jaki powinien zostać wykonany to minimalnie 6,2 mm głębokości.

Sklep internetowy Wroled z Wrocławia oferuje profile wpuszczane o długościach 1 i 2m.

Sprzedawane są również akcesoria do nich, takie jak:

  • zaślepki końcowe
  • mocowniki
  • osłony mleczne i bezbarwne.

W razie zainteresowania innymi kolorami niż srebrny, są także dostępne profile białe oraz czarne lakierowane.

Profil kątowy LED

profil-aluminiowy-led-katowy
Oświetlenie led, przy pomocy profilu aluminiowego kątowego to bardzo dobry pomysł w przypadku potrzeby oświetlenia np. blatu w kuchni lub szafy. Idealnie nadaje się do tego profil aluminiowy led kątowy P3 marki Tech Light.

Jest on profilem narożnym, przy którym promień światła, pada na oświetlaną powierzchnię pod kątem 45 stopni. Doskonale sprawdza się przy zamontowaniu w narożnikach ścian oraz mebli. Wygląd P3 powoduje, iż jest możliwość zamontowania go przy części frontowej szafki. Wtedy padające światło jest skierowane do środka szafki.

W sklepie internetowym Wroled z Wrocławia, są dostępne wszystkiego niezbędne akcesoria do profilu kątowego P3. Posiadają o ofercie zaślepki końcowe oraz osłony mleczne i bezbarwne a profile do led narożne są u nich dostępne nie tylko srebrne anodowane ale i białe oraz czarne, 1 i 2m.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, profile do taśmy LED pełnią wiele ważnych funkcji. Warto je zakupić w celu odpowiedniego montażu taśmy.

Aluminiowe profile LED można zakupić w sklepie internetowym Wroled – wroled.pl

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych 

Projekty domów z bali 

Projekty altan ogrodowych

Zobacz Również

Farba elewacyjna czy tynk w kolorze

Co wybrać na ściany? Wybór między farbą a tynkiem to nie tylko kwestia estetyki i ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *