Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Archiwum Tagów: aranżacja

Archiwum Tagów: aranżacja

Projekt domu z miejscem na działalność gospodarczą

Projekt domu z miejscem na działalność gospodarczą

  Prowadzenie działalności gospodarczej we własnym domu to dla niejednego przedsiębiorcy kusząca perspektywa. Jednak niekiedy okazuje się, że takie rozwiązanie staje się dla domowników kłopotliwym ciężarem. Wynika to z błędów popełnianych już na etapie projektowym lub w czasie adaptacji pomieszczeń prywatnych dla potrzeb firmy. Z tego powodu przed rozpoczęciem działalności w warunkach domowych powinno się zwrócić uwagę na właściwe rozplanowanie pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych. Już na etapie wyboru należy dobrać odpowiedni projekt domu jednorodzinnego z miejscem na działalność gospodarczą. Dobry projekt zapewni nam odpowiednie rozgraniczenie przestrzeni prywatnej i publicznej i tym samym zagwarantuje komfortowe użytkowanie obu części budynku. Projekt domu z miejscem na działalność gospodarczą – na co zwrócić uwagę? Kluczową kwestią zawsze pozostaje decyzja o połączeniu lub oddzieleniu przestrzeni usługowej od części prywatnej naszego domu. Jeśli planujemy przyjmować interesantów osobiście, to nie ulega wątpliwości, że wariant określenia wspólnej przestrzeni użytkowej nie powinien wchodzić tutaj w grę. Wyraźnie oddzielona część domu przeznaczona na działalność gospodarczą zapewni lepszy komfort naszej pracy, ...

Czytaj dalej »

Jaką twardość powinno mieć drewno podłogowe?

Drewno na podłodze

Istotnym parametrem jakościowym, mającym duży wpływ na stan i wartość materiałową surowca wykorzystywanego do wykonania podłogi w budynku mieszkalnym jest twardość wybranego rodzaju drewna. Struktura drewna decyduje o jego jakości pierwotnej, a jakość ostateczna wynika z procesu technologicznego, jakiemu poddane jest drewno na etapie wytwórczym, w momencie produkcji, kiedy poddaje się je m.in. impregnacji. W zależności od przeznaczenia, podłoga drewniana może odznaczać się różnymi właściwościami.

Czytaj dalej »

Trendy w aranżacji wnętrz w domach jednorodzinnych

Trendy w aranżacji wnętrz – co nas zaskoczy? Po wybudowaniu domu przychodzi czas na kolejny ważny etap naszej inwestycji – wykończenie wnętrza. Z początku klienci często nie zdają sobie sprawy z trudności związanych z tym zadaniem, bowiem aranżacja pomieszczeń wydaje się już tylko formalnością i najprostszym do zrealizowania punktem na drodze do zamieszkania w wymarzonych czterech kątach w porównaniu z mozolnym murowaniem, konstruowaniem dachu czy montowaniem stolarki. Nic bardziej mylnego. Wystrój wnętrza to wymagające przedsięwzięcie, pewnego rodzaju balansowanie między funkcjonalnym zagospodarowaniem całości, estetyką, a naszym gustem. Dlatego też przed wyborem kolorów, mebli czy dodatków warto poszukać inspiracji. W poniższym zestawieniu znajdziecie Państwo charakterystykę stylów aranżacji wnętrz pojawiających się w domach jednorodzinnych. Jakie są najnowsze trendy w aranżacji wnętrz? Styl klasyczny                                       Klasyczne wnętrza jest synonimem elegancji. Inwestorzy nierzadko decydują się właśnie na ten styl z powodu jego ponadczasowości – to moda, która nie przemija, a swoim ładem i symetrią pomaga kreować harmonijne i wytworne pomieszczenia. Styl klasyczny nawiązuje do kultury antycznej, ...

Czytaj dalej »

Jak wybrać i czym pielęgnować zlewozmywak granitowy?

Wybór zlewozmywaka kuchennego jest niezwykle ważny, gdyż to on między innymi będzie miał bezpośredni wpływ na komfort użytkowania naszej kuchni. Warto zatem dobrze zastanowić się nie tylko nad materiałem, z którego ma on być wykonany, ale również nad innymi kwestiami, które będą wpływać na jego funkcjonalność. Sprawdźmy zatem jak wybierać i w jaki sposób pielęgnować zlewozmywak granitowy w kuchni.

Czytaj dalej »

Wygodna i nastrojowa jadalnia! Jak ją urządzić?

Jadalnia to miejsce, które jednoczy domowników. Możliwość zasiadania do wspólnych posiłków, swobodnego rozmawiania o nurtujących nas problemach, sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzów. Staje się zatem obowiązkowym elementem każdej kuchni, bez względu na to, jakim metrażem dysponujemy. W jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń, aby była nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna?

Czytaj dalej »

Jak skutecznie ogrzać przeszklony salon?

okna

Nowoczesne projekty architektoniczne zaskakują inwestorów swoją formą zewnętrzną i nieregularną bryłą, ale także rozwiązaniami zastosowanymi wewnątrz. Wciąż popularnym trendem jest wykorzystanie jak największej ilości przeszkleń, które otwierają dom na otoczenie, gwarantując jasne i przestronne wnętrza. Szczególnie efektownie prezentują się salony, w których szerokie drzwi tarasowe prowadzą do ogrodu i umożliwiają łatwe korzystanie z przestrzeni za domem. Reprezentacyjny pokój dzienny musi jednak być w pełni funkcjonalny – w tym celu warto sięgnąć po rozwiązania, które zapewnią wygodę o każdej porze roku. Optymalne wykorzystanie przestrzeni i zapewnienie komfortu cieplnego jest możliwe dzięki oknom typu HS w połączeniu z grzejnikami kanałowymi. Jeśli potrzebujesz dużo światła i jasnych przestrzeni przeszklony salon jest właśnie dla Ciebie!

Czytaj dalej »

Armatura prysznicowa – na co zwrócić uwagę kupując zestaw?

Wyposażając nową lub remontując łazienkę wiele osób zastanawia się, czy wybrać wersję z prysznicem, czy wanną. Zazwyczaj decyzja podejmowana jest w kwestii gustu i funkcjonalności. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się zdecydowanie prysznice, które jak stwierdzono, są bardziej oszczędne i jednocześnie wygodniejsze w codziennym użytku. Montaż kabiny to inwestycja na lata, a pozostałe elementy nie tylko powinny być praktyczne i wytrzymałe, ale również spełniać walory estetyczne i dawać poczucie komfortu podczas codziennej higieny. Zatem, odpowiednia armatura prysznicowa to podstawa.

Czytaj dalej »

Projektowanie wnętrz – poznaj styl duński

Hygge czyli duńska sztuka szczęścia to filozofia, która opanował już niemal cały świat. Wszyscy uczymy się od najszczęśliwszego narodu jak sprawić, żeby nasze życie było przyjemniejsze. Równie pewnie na nasze salony wkracza inny styl duński – trend, w postaci mocno odświeżonego stylu skandynawskiego.

Czytaj dalej »