Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Archiwum Tagów: elewacja

Archiwum Tagów: elewacja

Ocieplenie zewnętrzne i wewnętrzne wełną, styropianem i pianą poliuretanową. Która z tych opcji jest najkorzystniejsza dla inwestorów?

Ocieplenie zewnętrzne lub wewnętrzne domu to bez wątpienia inwestycja, która się zwraca. Mają tego świadomość klienci, którzy przeznaczają niemałe sumy pieniędzy, by ich cztery kąty stały się ciepłe, przytulne i przede wszystkim tańsze w utrzymaniu.  Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna izolacja ścian pozwala na oszczędności w naszym domowym budżecie i w przyszłości na obniżenie rachunków za energię o nawet 10 – 25 %. Niezwykle istotny jest tutaj współczynnik przenikania ciepła, który zgodnie z obowiązującymi aktualnie normami nie może przekraczać  0,3 W/(m2·K). Wraz ze zmniejszeniem tego parametru, spada również ilość ciepła ulatującego przez ściany zewnętrzne. Ostatecznie zredukowanie opłat za ogrzewanie zależne jest od wielu czynników takich jak między innymi powierzchnia ocieplanego budynku, rodzaj dachu czy też metoda ocieplenia domu, grubość izolacji i jakość wykonania prac.

Czytaj dalej »

Ocieplenie budynku od wewnątrz – czy to dobry wybór? Kiedy warto zainteresować się takim rozwiązaniem?

tynkowanie

Wszystkim inwestorom zależy na tym, by ich dom był nie tylko estetyczny, przykuwający uwagę i funkcjonalny, ale także ekonomiczny w użytkowaniu, dlatego inwestują oni w odpowiednią izolację budynku, żeby zmniejszyć koszty związane z jego ogrzewaniem. Niestety, w niektórych przypadkach ocieplenie budynku od strony zewnętrznej nie jest możliwe do wykonania. Takie sytuacje często zdarzają się między innymi w budynkach, w których potrzebne jest szybkie, lecz nie permanentne nagrzewanie powierzchni (jak na przykład kościoły czy hale) czy też w blokach, gdy spółdzielnia mieszkaniowa nie zadbała o odpowiednią izolację. Nie tylko gotowe projekty – Również w budynkach zabytkowych tego typu ocieplenie mogłoby zniszczyć charakterystyczny wygląd zewnętrzny czy ciekawy kształt (ocieplenie wewnętrze pozwala wówczas zachować fasadę w nienaruszonym stanie). We wszystkich tych przypadkach alternatywą dla tradycyjnego sposobu ocieplania budynku od zewnątrz stała się wewnętrza izolacja.

Czytaj dalej »

Okna drewniane czy plastikowe? Jakie wybrać?

Okna

Okna drewniane kojarzą się dwojako. Pięknie zachowane w zabytkowej kamienicy są niewątpliwą ozdobą. Z drugiej strony, podczas termomodernizacji bloków pamiętających czasy Gierka, drewniane okna były wymieniane na plastikowe, bo lepsze, cieplejsze. Ale czy na pewno? Może po prostu najpopularniejsze w dzisiejszych czasach?

Czytaj dalej »

Zabezpieczenie elewacji w okresie zimowym

 Prawdziwa polska zima jest niezwykle urokliwa. Długie mroźne wieczory, otoczone białym puchem to jednak prawdziwa zmora dla wszystkich budowlańców. Jak dobrze wykonać zabezpieczenie elewacji przed negatywnym skutkiem mrozów i obfitych opadów śniegu? Zima to niebezpieczna pora roku, wyrządzająca wiele niechcianych szkód na budowie. Pomimo prężnie rozwijającej się dziedziny architektonicznej, nawet najlepsze i innowacyjne rozwiązania, nie pozwolą na kontynuowanie prac podczas zawiei i zamieci śnieżnych czy siarczystych mrozów. Najlepszym sposobem na ochronę konstrukcji jest jej odpowiednie zabezpieczenie a także zakończenie wszelkich prac w okresie późno-jesiennym. Dzięki temu uzyskamy stan zerowy domu, w którym prace ziemio-fundamentalne zostają zablokowane. Początkiem budowy każdego domu są wykopy, które są najpodatniejsze na uszkodzenia zimowe. Zabezpieczenie wykopów to trudne zadanie. Należy je przykryć dodatkową warstwą styropianową bądź słomianą matą, ułożoną na samym dnie konstrukcji. Jeśli myślimy o rozpoczęciu prac budowlanych, warto poczekać z tym do wiosny. Unikniemy wtedy uszkodzeń gruntowych, oszczędzając nasz cenny czas i pieniądze. Kolejnym elementem o który trzeba zadbać są fundamenty. Bez nich nasz ...

Czytaj dalej »