Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Archiwum Tagów: instalacje

Archiwum Tagów: instalacje

Odkurzacz centralny. Jak działa, z czego składa się instalacja i czy warto w niego inwestować?

Wprowadzane na rynek coraz to nowsze technologie mają na celu ułatwienie naszego życia. Jedną z takich nowinek jest właśnie odkurzacz centralny, dzięki któremu można cieszyć się czystym, zadbanym domem przy mniejszym nakładzie pracy w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami. To przede wszystkim wygoda użytkowania, prosta obsługa, a także coraz większa konkurencja dla tradycyjnych modeli. Instalacja centralnego odkurzania nie pojawia się już tylko i wyłącznie w ekskluzywnych hotelach czy biurowcach. Takie rozwiązanie od dwóch dekad zaczyna być coraz powszechniejsze również w polskich domach. Warto bliżej przyjrzeć się jego działaniu.

Czytaj dalej »

Gazowe kotły kondensacyjne jedno- i dwufunkcyjne. Na który z nich warto się zdecydować?

Gazowe kotły kondensacyjne jednofunkcyjne są to te służące do produkcji ciepłej wody na potrzeby centralnego ogrzewania (z możliwością rozbudowania układu o pojemnościowy ogrzewacz wytwarzający ciepłą wodę użytkową). Kotły dwufunkcyjne natomiast nie tylko zasilają centralne ogrzewanie, ale również zaopatrują w ciepłą wodę użytkową, którą produkują na zasadzie przepływowej.

Czytaj dalej »

Ekologiczne ogrzewanie i przepływ powietrza w domu – jak ogrzewać i klimatyzować budynek

Dom energooszczędny

Przepływ powietrza w domu to ważny aspekt rzutujący na codzienny komfort mieszkańców. Na tym założeniu opierają się twórcy domów pasywnych, w których korzystny mikroklimat jest zapewniony dzięki instalacji umożliwiającej wykorzystanie energii odnawialnej. W tego rodzaju budownictwie zapotrzebowanie na energię z zewnątrz w skali roku może wynieść nawet 15 kWh/m2. Jest to wartość nieporównywalnie niższa niż w przypadku tradycyjnych domów powstających zgodnie z obowiązującymi obecnie normami, gdzie potrzeba około 120 kWh/m2 . Tak korzystna różnica sprawia, że koszty eksploatacji budynku są niskie, co w długiej perspektywie czasu czyni inwestycję opłacalną nie tylko dla środowiska, ale także dla kieszeni. Ekologiczne ogrzewanie to technologiczny krok naprzód.

Czytaj dalej »

Armatura prysznicowa – na co zwrócić uwagę kupując zestaw?

Wyposażając nową lub remontując łazienkę wiele osób zastanawia się, czy wybrać wersję z prysznicem, czy wanną. Zazwyczaj decyzja podejmowana jest w kwestii gustu i funkcjonalności. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się zdecydowanie prysznice, które jak stwierdzono, są bardziej oszczędne i jednocześnie wygodniejsze w codziennym użytku. Montaż kabiny to inwestycja na lata, a pozostałe elementy nie tylko powinny być praktyczne i wytrzymałe, ale również spełniać walory estetyczne i dawać poczucie komfortu podczas codziennej higieny. Zatem, odpowiednia armatura prysznicowa to podstawa.

Czytaj dalej »

Co warto wiedzieć przed wymianą instalacji elektrycznej w domu?

Spory odsetek zabudowań mieszkalnych w Polsce posiada instalacje elektryczne niespełniające obecnych wymogów. Domy budowane kilkadziesiąt lat temu, a właściwie już te, które obecnie użytkowane są już ponad 20 lat klasyfikują się do wymiany bądź modernizacji instalacji elektrycznej. Jednak tego typu zmiany są często czasochłonne i przede wszystkim kosztowne, dlatego nie wiele osób podejmuje się takiego wyzwania. Ze względów bezpieczeństwa, a nawet oszczędności warto jednak podejść poważnie do tego tematu. Co zatem warto wiedzieć zanim zabierzemy się do wymiany instalacji elektrycznej w domu? Co warunkuje o konieczności wymiany instalacji? Decyzja o wymianie instalacji elektrycznej najczęściej ma dwa źródła albo są to wady konstrukcyjne i złe jej wykonanie, co skutkuje np. tzw. wysiadaniem korków, albo przestarzałość instalacji, która zawiera aluminiowe elementy pobierające również większe ilości energii. Remont instalacji może przeciągać się nawet do kilku tygodni i zazwyczaj jest kosztowny, ale niekiedy jest wręcz konieczny. Po jego zakończeniu jednak zauważymy spore plusy np. mniejsze rachunki, czy będziemy spokojniejsi, gdyż nowe instalacje są zdecydowanie ...

Czytaj dalej »

Dachy pod lupą Google – Project Sunroof

Project Sunroof

W dzisiejszych czasach, gdy używanie alternatywnych źródeł energii jest nie tylko modne, ale i niezwykle ekonomiczne, trudno nie dostrzec potencjału energii słonecznej, która zaczyna zdobywać coraz to większą rzeszę zwolenników. Project Sunroof to najnowszy pomysł stworzony przez Google, za pomocą którego będzie można obserwować dachy budynków i określić zasadność ich pokrycia panelami fotowoltaicznymi w przełożeniu na ilość energii elektrycznej, jaką w ten sposób można wyprodukować. Czy wszystkie dachy nadają się do tego typu inwestycji?

Czytaj dalej »

Instalacja odgromowa w domu jednorodzinnym

instalacja odgromowa

Czy dom potrzebuje instalacji odgromowej? Ponieważ normy stosowane w Polsce zakładają, że obowiązkowa jest tylko w budynkach użyteczności publicznej, inwestorzy często z niej rezygnują. To, że instalacja odgromowa nie jest obowiązkiem w domu jednorodzinnym nie oznacza wcale, iż jest niepotrzebna. Dlaczego rezygnuje się z instalacji odgromowej? Najczęściej wynika to z oszczędności (wartość dobrej instalacji odgromowej to kilka tysięcy zł), cięcia kosztów. Są też argumenty dotyczące elewacji i niekorzystnego wpływu na jej wygląd – o ile jednak w przeszłości instalacje rzeczywiście je szpeciły, dziś są bardziej wkomponowane w otoczenie. Przepisy umożliwiają swobodę wyboru – instalacje wymagane są bowiem tylko w budynkach mieszkalnych wyższych niż 15 m i mających powierzchnię przekraczającą 500 m kw. Piorunochrony są też konieczne tam, gdzie budynki pokryto np. trzciną lub gontem oraz postawionych w miejscach o szczególnie dużym natężeniu burz. Piorunochron to bezpieczeństwo Rozważając inwestycję w instalację kierować trzeba się przede wszystkim rozsądkiem. Zapomina się, iż instalacja odgromowa to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Piorunochron chroni budynek przed ...

Czytaj dalej »