Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Archiwum Tagów: ocieplenie

Archiwum Tagów: ocieplenie

Ocieplenie domu to istotna sprawa. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas ocieplania?

Ocieplenie domu to nie tylko inwestycja w jego estetyczny wygląd i wykończenie. To przede wszystkim gwarancja ciepłego wnętrza, a także oszczędności związanych z ogrzewaniem w przyszłości. Wiedzą o tym dobrze wszyscy budujący i remontujący, dlatego decydują się na termoizolację. Dobrze wykonane ocieplenie pozwala uzyskać oszczędności sięgające nawet 30%. Ma na to wpływ współczynnik przenikania ciepła, który według wymogów budowlanych nie może być wyższy niż 0,3 W/(m2·K).

Czytaj dalej »

Ciepły montaż okien – dlaczego polecają go specjaliści?

Wysoka jakość produktów to nie wszystko. Okna energooszczędne wymagają dodatkowo odpowiedniego montażu, by jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Dla zwolenników energooszczędnych rozwiązań powstała nowa metoda obsadzania, a mianowicie ciepły montaż okien. To rozwiązanie, które pomoże efektywnie chronić wnętrze przed wilgocią, grzybami i pleśnią, ale przede wszystkim przed utratą ciepła zwłaszcza poprzez eliminację mostków termicznych, które powstają najczęściej w punkcie styku muru oraz okna.

Czytaj dalej »

Dom pasywny a dom energooszczędny, czyli kilka słów o tym jak stworzyć cztery kąty ekonomiczne w utrzymaniu

parter czy piętro

Budowa domu to bez wątpienia duża inwestycja, dlatego każdy z klientów szuka rozsądnych rozwiązań, by wymarzone cztery kąty były niedrogie w utrzymaniu, a także w eksploatacji. Który z nich bowiem nie marzy o niskich rachunkach za ogrzewanie czy prąd? Dlatego też firmy budowlane i specjaliści wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom tworząc coraz to nowsze i jeszcze bardziej ekonomiczne rozwiązania dla inwestorów. Takim jest właśnie zarówno dom energooszczędny, jak i dom pasywny, które w Polsce zdobywają coraz większą popularność i rzeszę zwolenników. Warto bliżej przyjrzeć się obu sposobom budowania. Czym się od siebie różnią? Jakie mają wady i zalety? Czy jest to inwestycja warta rozważenia?

Czytaj dalej »

Ocieplenie zewnętrzne i wewnętrzne wełną, styropianem i pianą poliuretanową. Która z tych opcji jest najkorzystniejsza dla inwestorów?

Ocieplenie zewnętrzne lub wewnętrzne domu to bez wątpienia inwestycja, która się zwraca. Mają tego świadomość klienci, którzy przeznaczają niemałe sumy pieniędzy, by ich cztery kąty stały się ciepłe, przytulne i przede wszystkim tańsze w utrzymaniu.  Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna izolacja ścian pozwala na oszczędności w naszym domowym budżecie i w przyszłości na obniżenie rachunków za energię o nawet 10 – 25 %. Niezwykle istotny jest tutaj współczynnik przenikania ciepła, który zgodnie z obowiązującymi aktualnie normami nie może przekraczać  0,3 W/(m2·K). Wraz ze zmniejszeniem tego parametru, spada również ilość ciepła ulatującego przez ściany zewnętrzne. Ostatecznie zredukowanie opłat za ogrzewanie zależne jest od wielu czynników takich jak między innymi powierzchnia ocieplanego budynku, rodzaj dachu czy też metoda ocieplenia domu, grubość izolacji i jakość wykonania prac.

Czytaj dalej »

Ocieplenie budynku od wewnątrz – czy to dobry wybór? Kiedy warto zainteresować się takim rozwiązaniem?

tynkowanie

Wszystkim inwestorom zależy na tym, by ich dom był nie tylko estetyczny, przykuwający uwagę i funkcjonalny, ale także ekonomiczny w użytkowaniu, dlatego inwestują oni w odpowiednią izolację budynku, żeby zmniejszyć koszty związane z jego ogrzewaniem. Niestety, w niektórych przypadkach ocieplenie budynku od strony zewnętrznej nie jest możliwe do wykonania. Takie sytuacje często zdarzają się między innymi w budynkach, w których potrzebne jest szybkie, lecz nie permanentne nagrzewanie powierzchni (jak na przykład kościoły czy hale) czy też w blokach, gdy spółdzielnia mieszkaniowa nie zadbała o odpowiednią izolację. Nie tylko gotowe projekty – Również w budynkach zabytkowych tego typu ocieplenie mogłoby zniszczyć charakterystyczny wygląd zewnętrzny czy ciekawy kształt (ocieplenie wewnętrze pozwala wówczas zachować fasadę w nienaruszonym stanie). We wszystkich tych przypadkach alternatywą dla tradycyjnego sposobu ocieplania budynku od zewnątrz stała się wewnętrza izolacja.

Czytaj dalej »

Mostki Termiczne

Dom energooszczędny

Termoizolacyjność konstrukcji budowlanych to jedno z najważniejszych zagadnień zarówno podczas projektowania nowych obiektów jak i modernizacji już istniejących. Dobra izolacyjność przegród budowlanych zapewnia komfort użytkowania obiektu ale także umożliwia realną oszczędność energii wykorzystywanej do ogrzania przestrzeni użytkowych. Zagrożeniem dla dobrej izolacji zaś są pojawiające się często mostki termiczne. Jak je wyeliminować? Dlaczego tworzą się mostki termiczne? Naturalnym problemem podczas projektowania warstw docieplających są tzw. mostki termiczne czyli miejsca w obudowie zewnętrznej budynku, w których za pomocą odpowiedniej aparatury można zaobserwować znaczny wzrost temperatury. Wynika on ze wzmożonego strumienia cieplnego przenikającego w tym miejscu z wnętrza obiektu. Takie różnice najczęściej są efektem przerw w ciągłości warstwy izolacyjnej przegród. Mogą być także wywołane częściowym lub całkowitym „przebiciem” izolacji przez materiał o wyższej przewodności cieplnej. Czasem mostki termiczne pojawiają się także przy źle skonstruowanych połączeniach powierzchni przegród, np. połączenie ściana/podłoga/sufit W praktyce budowlanej można rozróżnić kilka podstawowych typów mostków cieplnych:  Mostki geometryczne – wynikające z ukształtowania przegród zewnętrznych (np. narożniki lub wnęki) Mostki ...

Czytaj dalej »

Wełna mineralna a wełna skalna – różnice

 Ocieplenie budynku to ważny element. Zapewnia nam optymalną temperaturę wewnątrz budynku oraz diametralnie zmniejsza koszty grzewcze. Warto wiedzieć jakich materiałów użyć, by podnieść jakość życia, ale i zadbać o siebie i zdrowie swoich bliskich. Zatem wełna mineralna czy skalna? Podstawowymi materiałami izolacyjnymi, stosowanymi w budownictwie, są dwie odmiany wełny – mineralna lub skalna. Wełna skalna to surowiec bazaltu, dolomitu, magnezytu, diabazytu, gabro, kruszywa wapiennego czy elementu recyklingowego, jakim jest brykiet mineralny. Materiały te są topione w specjalnych temperaturach wulkanicznych a następnie podlegają procesowi rozwłóknienia. Otrzymane włókna zostają zlepione za pomocą żywicy, by uformować się w różnorodne kształty i formy. Możemy uzyskać z nich płytę, matę, granulaty bądź otulinę. Włókna mają postać rozproszoną. Są często łączone z papami podkładowymi i welonami szklanymi. Wełna mineralna posiada znakomitą odporność na substancje chemiczne i nadmierne promieniowe słoneczne. Dzięki tym właściwościom, nie jest wymagany montaż dodatkowych siatek zabezpieczających materiał. Wełna nie zaburza poprawnego działania innych elementów, użytych do budowy danej elewacji. Prawidłowe ułożenie wełny, zmniejsza ...

Czytaj dalej »

Docieplanie domu

 Wieloletnie domy po pewnym czasie potrzebują wsparcia w postaci dodatkowej warstwy termicznej. W tym artykule przedstawimy proces jakim jest docieplanie domu przy pomocy wełny mineralnej oraz podpowiemy w jaki sposób ułożyć siding mineralny. Wełna mineralna jest materiałem termoizolacyjnym, które można kupić w formie mat, płyt albo granulatu. Jest to doskonały materiał do docieplania poddasza w starym budynku, w którym dochodzi do znacznej utraty ciepła. Sugerowana odmiana wełny to odmiana 80 i 100 o grubości 60 mm. Siding winylowy to materiał wykończeniowy z PCW. Jest to bardzo tani i szybki sposób na eleganckie osłonienie warstwy ocieplenia z wełny mineralnej. Elewacja jest wytrzymała i szczelna Dodatkowa warstwa termoizolacyjna jest sposobem na zmniejszenie uciekania energii przez nieszczelny dach oraz dużą oszczędność zużytego opału. Zwykle docieplania dotyczy nakładania warstwy na zewnętrzne ściany domu. W pierwszej kolejności należy dokonać dokładnych pomiarów ścian. Projekt można dla ułatwienia naszkicować w celu wizualizacji nakładania poszczególnych elementów wełny. Przed nakładaniem wełny trzeba zdemontować wszelkie odstające elementy min. parapety, oświetlenie, ...

Czytaj dalej »

Pustak ceramiczny z wełną mineralną

On – silny i wytrzymały – ona ciepła i niezmienna. O czym mowa? O nowym materiale budowlanym, jakim jest pustak ceramiczny z wełną mineralną. Na rynku budowlanym pojawił się bardzo zgrany duet, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Pustak 2 w 1 wprowadziła znana firma budowlana Röben oferując klientom trzy rodzaje ceramicznych pustaków. Energooszczędne rozwiązania dla domu są obecnie bardzo pożądane i wszelkie skuteczne sposoby na zaoszczędzenie energii szybko znajduje swoich zwolenników. Współczynniki przewodzenia ciepła (λ) pustaków ceramicznych z wełną mineralną zawarte są w nazwie każdego modelu pustaka i są to: Thermoziegel TV 7-Plan – współczynnik  0,07 W/mK Thermoziegel TV 8-Plan – współczynnik 0,08 W/mK Thermoziegel TV 9-Plan – współczynnik 0,09 W/mK Innowacyjność pustaków polega na ich podwójnej funkcjonalności, gdyż są elementem konstrukcyjnym przy jednoczesnym zapewnieniu izolacji. Montaż bloczków odbywa się metodą tradycyjną, czyli na cienkowarstwowej zaprawie. Dodatkową zaletą pustaków z wełną jest fakt, iż są żaroodporne i niepalne (klasa A), a także łatwe do przycinana w trakcie praz budowlanych. ...

Czytaj dalej »