Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Archiwum Tagów: pasywny

Archiwum Tagów: pasywny

Dlaczego warto rozważyć pompę ciepła?

Pompy ciepła to ciągle rozwiązanie stosunkowo mało popularne w Polsce w porównaniu do rozmiarów jego zastosowania za granicami. Rozwój tej technologii rozpoczął się w latach 90. Jednak inwestorzy zaczynają ostrzegać potencjał takiego rozwiązania i coraz więcej z nich montuje pompę ciepła również w swoim domu.

Czytaj dalej »

Dom pasywny a dom energooszczędny, czyli kilka słów o tym jak stworzyć cztery kąty ekonomiczne w utrzymaniu

parter czy piętro

Budowa domu to bez wątpienia duża inwestycja, dlatego każdy z klientów szuka rozsądnych rozwiązań, by wymarzone cztery kąty były niedrogie w utrzymaniu, a także w eksploatacji. Który z nich bowiem nie marzy o niskich rachunkach za ogrzewanie czy prąd? Dlatego też firmy budowlane i specjaliści wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom tworząc coraz to nowsze i jeszcze bardziej ekonomiczne rozwiązania dla inwestorów. Takim jest właśnie zarówno dom energooszczędny, jak i dom pasywny, które w Polsce zdobywają coraz większą popularność i rzeszę zwolenników. Warto bliżej przyjrzeć się obu sposobom budowania. Czym się od siebie różnią? Jakie mają wady i zalety? Czy jest to inwestycja warta rozważenia?

Czytaj dalej »

Zalety domków pasywnych

Domki pasywne to innowacyjne konstrukcje zmniejszające koszty grzewcze domu do minimum. Jakie są najbardziej dostrzegalne zalety domków pasywnych? Bez wątpienia fakt, iż zużywają zaledwie 15 kWh energii w bilansie rocznym. Nie wymagają też ogrzewania sezonowego.

Czytaj dalej »

Cechy domu energooszczędnego (pasywnego)

 Istnieje wiele przepisów na tani w utrzymaniu i łatwy w ogrzaniu dom. Energooszczędność jest obecnie modnym pojęciem, dlatego warto przeanalizować rzeczywiste korzyści z użytkowania konkretnych rozwiązań Eko domu. Należy dokonać analizy techniczno-ekonomicznej i obliczyć wartości współczynnika U (przenikania ciepła) miejsc tracących ciepło. Dom energooszczędny budowany jest w formie zwartej bryły, zwykle w formie sześcianu lub prostopadłościanu z możliwością adaptacji poddasza. Projekty domów w kształcie litery H, L i inne nie są wskazane w przypadku domów pasywnych. Jednak przy spełnieniu kilku zasad, każdy budynek można przekształcić w budynek energooszczędny. Dach wskazany jest płaski albo dwuspadowy o małym kącie nachylenia, jednak przy Polskim klimacie o wysokim natężeniu opadów śniegu wybierane są projekty z dachem o dużym kącie spadu, co dodaje budynkom również uroku. Ważny jest nie kąt opadania dachu, lecz jakość ocieplenia i izolacji poddasza. Nie ma zatem przeciwwskazań, aby nawet piętrowy dom przekształcić w dom pasywny poprzez odpowiednią izolację powierzchni ogrzewanej od środowiska np. poprzez izolację cieplną na stropie górnej kondygnacji ...

Czytaj dalej »

Jak oszczędzić na ogrzewaniu?

Oszczędność na ogrzewaniu domu Energia cieplna oraz elektryczna drożeje z każdym rokiem. Według badań urzędu statystycznego cena energii wzrosła o ponad 50%. Najlepszym sposobem ograniczenia zużycia energii, a tym samym obniżenie opłat za media jest odpowiednie zabezpieczenie domu lub mieszkania. Jak zmniejszyć koszty i oszczędzić na ogrzewaniu? Osoby, które dopiero planują budowę domu mogę zastanowić się nad wybraniem domu energooszczędnego lub pasywnego, który dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zużywa znacznie mniej energii i ma minimalne utraty ciepła. Mieszkańcy domów lub mieszkań, których rachunki są zbyt wysokie powinny zastanowić się nad remontem, który jest świetną okazją nie tylko do poprawienia warunków życia, ale i obniżeniu rachunków. Jakie działania podjąć żeby płacić mniej i zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wdrażanie innowacji do własnego domu nie należy do prostych zadań. Dlatego najlepiej skorzystać z porad specjalisty, który doradzi w jakie materiały ociepleniowe inwestować czy które rozwiązania okażą się najlepsze. Niewątpliwie najlepszym miejscem do znalezienia eksperta będzie firma lub hurtownia budowlana, posiadająca odpowiednie certyfikaty. Jedną z takich firm ...

Czytaj dalej »