Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Archiwum Tagów: promowany duży slajder

Archiwum Tagów: promowany duży slajder

Kominek powietrzny – jak to działa?

66_nadia_13

Kominek może służyć nie tylko ogrzewaniu jednego pomieszczenia. Istnieją rozwiązania pozwalające w ten sposób zapewnić ciepło w całym domu. Najpopularniejsze są obecnie kominki powietrzne, czyli konwekcyjne. Szybko nagrzewają one pomieszczenia i nie wymagają dużych inwestycji.

Czytaj dalej »

Pawilony ogrodowe: przeczytaj, zanim kupisz

pawilon ogrodowy

Nawet najlepiej urządzony ogród będzie mało przyjazny, jeśli nie znajdziemy w nim miejsca do odpoczynku. Miejsca, w którym można ustawić wygodne meble lub zorganizować kojec do zabaw dla dzieci. Dla wielu posiadaczy ogrodów doskonałym dopełnieniem są pawilony ogrodowe. Altanka może przybierać dowolną formę: zarośniętego ozdobnymi roślinami zadaszenia, małego domku lub kamiennej jaskini, tudzież eleganckiego ultra-minimalistycznego pawilonu. Poniżej postaramy się przedstawić kilka możliwości, które warto rozpatrzeć przed zakupem odpowiedniego modelu.

Czytaj dalej »

Budowa bez pozwolenia na budowę. Nowe przepisy w prawie budowlanym

wymarzony dom

28 czerwca 2015 r wejdzie w życie nowelizacja prawa budowlanego, która ułatwi życie wszystkim planującym budowę domu oraz zminimalizuje formalności. Dzięki temu, zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów. Najistotniejsza zmiana dotyczy pozwolenia na budowę, a raczej braku konieczności jego posiadania. Budowa bez pozwolenia na budowę? Teraz to możliwe! Co się zmieni dla budujących domy? Budowa bez pozwolenia na budowę będzie możliwa. Do tej pory trzeba było zebrać komplet dokumentów i czekać zwykle od 3 tygodni do nawet 3 miesięcy na ten ważny dokument. Po wejściu w życie nowelizacji , możemy budować bez pozwolenia. Teraz wystarczy, że starosta nie wniesie sprzeciwu w ciągu 30 dni od zgłoszenia zamiaru budowy i możemy ruszać z inwestycją. Żeby jednak tak było, trzeba spełnić dwa zasadnicze warunki: budować w obrębie własnej działki, a nie w granicy sąsiada stosować się do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Od czego zacząć budowę domu po nowemu? Najlepiej pierwsze kroki związane z planowaną inwestycją, skierować do właściwego urzędu miasta lub gminy. To ułatwi ...

Czytaj dalej »