Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
94-single-default

Wiertarki

Wiertarka – konieczna na budowie

Wiertarka to podstawowy element wyposażenia piwnicy, szopy czy schowków na narzędzia. Posiadanie jej to dokonały pomysł! Wiertarki przydadzą się, by wykonywać drobne prace domowe np. powieszenie szafki na książki, ale i stworzyć mały budynek gospodarczy.

Możemy wyróżnić wiertarkę przystosowaną dla majsterkowicza, ale i profesjonalisty. Wybór sprzętu jest ogromny, dostosowany do rodzaju zapotrzebowania i funkcji jakie ma spełniać. Ważnym elementem, jakim powinniśmy się kierować przy zakupie wiertarki jest określenie czy będziemy z niej korzystać w domu czy profesjonalnym zakładzie pracy. Dobór odpowiednich parametrów i opcji jest niezwykle ważny.

Wiertarki przeznaczone dla majsterkowiczów są proste w obsłudze. Poza podstawową funkcją, umożliwiającą wiercenie w ścianach domowych, pozwalają nam na mieszanie emulsji, gwintowanie czy cięcia. Do spełnienia oczekiwanego efektu, wystarczy sprzęt o mocy od 500 do 700 W. Wiertarki domowe są zdecydowanie tańsze niż elementy profesjonalne. Ich przeciętna wartość wynosi od tysiąca do dwóch tysięcy zł.

Urządzenia profesjonalne są wykorzystywane najczęściej w zakładzie rzemieślniczym bądź usługowym. Używa się ich do prac ciężkich, w związku z tym muszą być niezwykle wytrzymałe i stabilne. Myśląc o zakupie wiertarki profesjonalnej musimy kierować się odpowiednimi parametrami a nie ceną, bowiem bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze. Wiertarki profesjonalne posiadają przekładnię dwubiegową. Moc takich wiertarek powinna zaczynać się od 800W wzwyż. Im więcej W tym lepszy efekt pracy.

Wyposażenie wiertarki

Większość wiertarek jest wyposażona w specjalistyczny uchwyt, pozwalający na umieszczanie np. odpowiedniej końcówki wkrętarskiej. Posiadają one dwa rodzaje uchwytowe – szybkozaciskowe lub zamykane na klucz. Uchwyt szybkościowy można rozchylić lub złożyć bez używania innych materiałów (wiertło wykręca się dłonią), natomiast w uchwycie zamykanym należy użyć klucza, co często jest niewygodne i kłopotliwe.

Klasyczne wiertarki są wyposażone w specjalistyczną regulację obrotową, blokady włącznikowe, w przełączniki, regulatory obrotowe czy sprzęgło. To wszechstronne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów nowoczesnych

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

93-single-default

Młoty udarowe

Nowoczesne młoty udarowe Młoty udarowe to niezawodne i wielofunkcyjne urządzenia budowlane, stosowane do kuć w ...

7 komentarzy

 1. Adriano

  Witam! Zastanawiam się właśnie nad kupnem wiertarki. Potrzebuję jej w zasadzie tylko do użytku domowego, ale planujemy teraz z żoną remont więc myślę, że może być używana dosyć często. Czy wystarczy mi kupno zwykłej wiertarki, czy lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić taką z przekładnią dwubiegową? Podobnież niższy bieg przydaje się w sytuacji gdy musimy wkręcić jakieś drobniejsze śrubki, ale nie wiem czy warto przepłacać, czy wystarczy jednak standardowa i jest w stanie spełnić te same kryteria?

  • Bóbr

   Zainwestowaliśmy ostatnio w takich dość konkretny, porządny sprzęt. Wiertarka łączy w sobie też wkrętarkę. Wystarczy wymienić odpowiednie wiertła i jest to wielofunkcyjne urządzenie. Nie sądziłem, że aż tak się przyda. Teraz wszytsko jest pod ręką, pracuje się o wiele łatwieji szybciej od wiercenia po zwykłe wkręcanie. Kupienie osobno wiertarki i wkrętarki wyniosłoby dwa razy drożej. Polecam zdecydowanie wszystkim niezdecydowanym.

   • Monika

    Tak, my tez mamy cos takiego! Niby była nieco droższa, a zdecydowanie taniej to wychodzi niż kupować osobno wiertarkę i wkrętarkę a oba te sprzęty sa bardzopotrzebne w każdym domu. Odzwyczaiłem się już od wkręcania śrubokrętem, tego się po prostu nie da robić, bo zajmuje mase czasu, a tutaj chwila i po sprawie!

    • Gość

     O super, faktycznie dobra porada. A można zapytać jakiej firmy jest ta która kupiliście? Taka wielofunkcyjna wiertarka i wkrętarka to i tańszy sprzet i wszytsko w jednym więc łatwiejjest się tym posługiwać. Świetna sprawa, dobrze ytrafić czasem na fjakies forum takie jak tu z Archido i poczytać jakieś kmenatrze zanim kupi się coś niepotrzebnego

     • Bóbr

      To jest jakaś nieznana firma wiertarki, jakas nowość na rynku na pewno nazwa Ci nic nie powie. Trafiliśmy na nia na przecenie w jakimś markecie budwlanym. Tm mają calkiem sporo takiego sprzętu, ale chyba najlepiej udać się od razu do jakiegoś sklepu nie do marketu, mówią że tam jest lepsza jakość sprzętu i dobre gwaracje. Nie wiem, może inni czytający Archido się wypowiedzą na ten temat.

 2. Pati

  widzę, ze pod pstem o wiertarkach na Archido jest bardzo ozywiona dyskusja, fajnie, zę ktoś podzielił się swoją opinia na tentemat, bo jednak wybór takiego sprzętu w dzisiejszych czasach, w takim wysypie towaru we wszystkich sklepach i takiej różnorodności jest por posrtu trudny dla kupującego. U nas chyba będzie wiertarka udarowa,jednak taka najbardziej sprawdzi się w naszych warunkach, mamy mocne grube ścany, przez które ciężko się wierci o wbiciu gwoździa nie wspomnę wieć zawsze musimy meić odpowiednie kołeczki.

 3. gośc

  bez wiertarki u nas w domu ani rusz, mamy grube mury, anwet żeby wbc obrazek to ciężko samym gwoździem, treba wtedy wiercić na wkręt. Na Archido napsiane jest, zę cena wiertarki to od tysiąca do dwóch tysięcy – można kupić taką za 300 złotych, ale tez i taką za 4 tysiące można spotkać spokojnie, nawet widuje takie czasem w sklepach. Swietny sprzęt!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo