Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
92-single-default

Zagęszczarka

Zagęszczarka – grunt to podstawa

Zagęszczarka to urządzenie służące do zagęszczania danego gruntu, poprzez wibrowanie. To niezwykle przydatny sprzęt, bez którego nie powinno się zaczynać żadnych prac budowlanych. Atutem tego urządzenia jest dobra wydajność, prosta obsługa i niska cena.

Możemy podzielić je na:

 • Płytowe
 • Rewersyjne

Zagęszczarki płytowe są wykorzystane na mniejszych budowach. Ich funkcją jest zagęszczenie gruntu, służącego do położenia przewodu danej kostki brukowej bądź w procesie odbudowy zniszczonej drogi. Posiadają różnorodne wymiary i pojemności, które można dopasować do oczekiwań klientów.

Zagęszczarka rewersyjna stęża podłoże przygotowane pod kostki, wylewki bądź wyrównanie danego gruntu. Atutem urządzenia jest ogromna zdolność manewrowa, dzięki której mamy duże możliwości do wykonania określonej pracy. Środek ciężkości sprzętu znajduje się najczęściej na dole, umożliwiając stabilność i wytrzymałość materiału.

Rodzaje napędu zagęszczarek

Urządzenia te działają na silnik spalinowy bądź elektryczny. Złożone są z wałków mimośrodkowych, płyty wibracyjnej czy metalowej. Zagęszczarkę ocenia się po kilku parametrach, tj: wielkość liczona w kg, wymiarowość, szybkość działania, moc sił odśrodkowych czy częstość występowania wibracyjnego.

Mogą być przyczepione bezpośrednio do określonych sprzętów, kroczące, o charakterze samoprzesuwnym czy używane indywidualnie, za pomącą dłoni. Istnieją również zagęszczarki posiadające funkcje nawrotną. Dzięki wielofunkcyjności, urządzenia są wykorzystywane także do wykonywania określonych robót w miejscu niedostępnym dla innych sprzętów budowlanych.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów drewnianych

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

94-single-default

Wiertarki

Wiertarka – konieczna na budowie Wiertarka to podstawowy element wyposażenia piwnicy, szopy czy schowków na ...

3 komentarze

 1. Gość

  Czy taka zagęszczarka jest niezbędna przy zakładaniu płytek na podjeździe ? Jak to w ogóle działa? Czy można to wypożyczyć gdzies, bo chyba to jest dość drogi sprzęt i kupienie tego na raz nie jest dobrym pomysłem.

  • Bartek

   Tak, zagęszczarka jest konieczna jeżeli układamy kostkę. Szczególnie na dużej powierzchni. Nie ma lepszej możliwości utwardzenia gruntu, a przy tak dużym obszarze wszystko musi być perfekcyjnie wyrównane żeby (przede wszystkim) ułatwić komfort pracy i pozwolić na równomierne rozmieszczenie podkładu. Ubijasz wszystko razem i od razu na tym możesz ładnie i równo ułożyć kostkę. Ceny zagęszczarek są co prawda wysokie, ale prawie w każdym mieście znajdziesz firmę, która wypożycza takie sprzęty, więc nie ma z tym żadnego problemu. Powodzenia!

   • Gość

    Dziekuje bardzo za odpowiedź. A nie wiesz jaka cena wypożyczenia jeśli chcielibyśmy to zrobić sami? W ogóle jeśli zatrudnimy firmę albo jakiś fachowców do zakładania kostki na podjeździe to oni maja obowiązek to mieć prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo