notes
0

Projekty domów bliźniaczych (bliźniaków)

Gotowe Projekty domów bliźniaczych (bliźniaków)

Dlaczego wybieramy zabudowę bliźniaczą?

Domy stawiane w zabudowie bliźniaczej cieszą się nadal dużą popularnością, nie tylko wśród deweloperów, ale także wśród indywidualnych klientów. W przeciwieństwie do szeregowców, w tym przypadku, atutem jest zdecydowanie większe podwórko i tylko jeden, zwykle dobrze nam znany sąsiad. Na Archido.pl można wybierać spośród naprawdę wielu gotowych projektów domów do właśnie takiego rodzaju zabudowy. W naszej ofercie posiadamy zarówno projekty nowoczesnych budynków, jak i tych klasycznych, utrzymanych w tradycyjnej stylistyce. Na pewno zadowolą one nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Kto chętnie zamieszka w tzw. bliźniaku?

Bliźniaki bardzo często zamieszkiwane są przez rodziny w różnych konfiguracjach. Czasami rodzice wybierają jedną część, a drugą dorosłe dzieci z własnymi rodzinami, w innych przypadkach ścianę dzieli ze sobą rodzeństwo, a w jeszcze innych zaprzyjaźnione rodziny. Identyczne, symetrycznie zbudowane domki mają wiele zalet, jak choćby rozdzielenie kosztów budowy na dwóch inwestorów.

Czym charakteryzuje się zabudowa typu bliźniak?

Podstawową zasadą budowy bliźniaka jest to, żeby obie części były identyczne i symetryczne. Oczywiście można je wyróżnić innym kolorem elewacji czy detalami, ale burzy to całą estetykę budynku. Jeśli ktoś stawia na indywidualność, bliźniak nie jest dla niego odpowiednim rozwiązaniem. Takie domy mają wiele zalet. Począwszy od zakupu działki, bo płacimy tylko za swoją część, czyli tak naprawdę połowę kosztów. Budowa identycznych domków wiąże się także z mniejszymi wydatkami na ogrodzenie terenu, ponieważ one również zwykle dzielą się na dwóch inwestorów. Domy w zabudowie bliźniaczej łączą w sobie komfort mieszkania osobno z bliskością rodziny czy też przyjaciół. Jeśli tylko przeszkodą nie jest odmienny gust obu rodzin, warto zdecydować się na właśnie takie rozwiązanie.

Twój wybór

Pokazuje 1 - 18 z 739 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 739 elementów