Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

FAQ

Symbole w planie zagospodarowania przestrzennego i ewidencji gruntów

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Symbole w planie zagospodarowania przestrzennego – dlaczego są istotne? Plan zagospodarowania przestrzennego jest dokumentem z którym powinna się zapozna się zapoznać każda osoba planująca inwestycję budowlaną. Przez zakupem każdego gruntu koniecznie należy sprawdzić przeznaczenie danej działki. Informacje o tym jaki jest charakter działki – czy parcela, którą się interesujemy jest budowlana, rolna czy przemysłowa znajdziemy w …

Czytaj dalej »

Kogo zatrudnić w poszczególnym czasie budowy?

Budowa to czas, który wymaga od inwestorów dużo cierpliwości, spokoju i zaangażowania. Odpowiedni specjaliści zatrudnieni do budowy to gwarancja solidnego domu, naszego spokoju i bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy spis osób uczestniczących przy budowie domu. Kogo zatrudnić na poszczególnych etapach?

Czytaj dalej »

Mapka do projektu – komu należy zlecić jej wykonanie?

Budowa domu to nie tylko nasze plany i marzenia, zakup działki, zebranie pieniędzy oraz niemało energii do pracy. To przede wszystkim projekt – dostosowany do działki, potrzeb domowników, a także przemyślany pod względem wielu kryteriów. Dlatego tak ważna jest odpowiednio wykonana mapka do projektu.

Czytaj dalej »

Mapa do celów projektowych – co to jest?

Mapa do celów projektowych to opracowanie kartograficzne w geodezji, które jest bezwzględnie konieczne do wybudowania projektu na terenie naszego kraju. Jej tworzenie jest kontrolowane na podstawie przepisów zatwierdzonych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Mapa do celów projektowych powstaje na podstawie tak zwanej mapy zasadniczej.

Czytaj dalej »

Adaptacja projektu – kto może ją wykonać?

Adaptacja projektu jest konieczna przed rozpoczęciem budowy. Gotowy projekt powinien zostać dostosowany do indywidualnych uwarunkowań terenowych wybranej działki oraz wymogów lokalnych władz administracyjnych i prawa budowlanego) przez architekta, geodetę czy też budowniczego, posiadającego odpowiednie uprawnienia projektowe wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa lub Izby Architektów.

Czytaj dalej »