Dlaczego warto wybrać projekt domu Kasjopea?
Projekt domu Kasjopea MG Projekt cieszy się ogromną popularnością. Pierwsza wersja to piętrowy dom z garażem jednostanowiskowym o powierzchni użytkowej 153,8 m2. Dzięki urozmaiceniu prostej bryły, tzw. kostki, wykuszami i daszkami, dom zyskał bardzo interesujący wygląd. Na parterze znajduje się wiatrołap, hol, łazienka, kuchnia otwarta na jadalnię, salon, schowek pod schodami i mała łazienka. Za garażem przewidziana jest kotłownia z pomieszczeniem gospodarczym. Na piętrze są trzy sypialnie, dwie łazienki, pralnia, garderoba i mały gabinet. Dom będzie idealny dla 4-5-osobowej rodziny.
Rzuty projektu domu
Z czasem powstała wersja projektu tego domu do zabudowy bliźniaczej (Kasjopea 2), a następnie najpopularniejsza dziś Kasjopea 3. Różni się ona od pierwotnej wersji powierzchnią użytkową (172,7 m2), garażem dwustanowiskowym oraz dodatkowym pokojem na parterze. W wersji czwartej, natomiast zlikwidowano dolny gabinet. Garaż pozostał bez zmian.
Kasjopea 2
Kasjopea 3
Realizacja tego właśnie projektu dostępna jest tutaj
Kasjopea 4
Za co kochamy ten projekt?
Nie tylko ciekawa architektura sprawia, że projekt ten jest często wybierany, chociaż nie jest to bez znaczenia. Jest on typem miejskiej niewielkiej willi, której wybudowanie jest realne dla średnio zamożnego inwestora. Wykusze, daszki, duże przeszklenia mają swój urok i spore grono zwolenników, ale jest też część miłośników tego projektu, którzy rezygnują z tych charakterystycznych elementów.
Ewolucja projektu na życzenie inwestorów
Na fora i blogi budowlane swoich projektów, zaglądają ich twórcy. Zmieniona przez inwestorów Kasjopea 3, zainspirowała MG Projekt do zaprojektowania kolejnych wersji. Piąta i szósta odsłona tego domu to przede wszystkim większa powierzchnia użytkowa. Dzięki temu salon zyskał na ustawności. Ściany są wydłużone, część wysokich okien zlikwidowana, przez co drzwi do gabinetu nie przeszkadzają i jest więcej możliwości umiejscowienia telewizora. Zniknęło także łączenie okien tarasowych, tworząc miejsce na postawienie na przykład dużej donicy lub fotela. Kuchnia także jest sporo większa i przewidziano spiżarnię w bezpośrednim sąsiedztwie. W poprzedniej wersji była pod schodami. Piętro także zyskało na funkcjonalności. Wszystkie pomieszczenia zostały powiększone. Garderoba przy sypialni głównej nawet dwukrotnie. Zniknęła natomiast loggia od frontu. Za to wydzielono miejsce na pralnię (w poprzedniej wersji była częścią łazienki). Najnowsza wersja różni się od tej tylko większym wiatrołapem i podcieniem przy wejściu. Obie już wkrótce będę dostępne na Archido.pl
Kasjopea 5
Kasjopea 6
Świetny projekt dla kiluosobowej rodziny, wydaje się idealny na działkę na zacisznym osiedlu.
Bardzo podoba mi się to, że wszystkie sypialnie przeniesione są na 1. piętro, ale biorąc pod uwagę to, że mamy z mężem często gości (teściowie lub brat od czasu do czasu na weekend) zastanawiam się, czy nie lepiej by było jednak przenieść jedną z sypialni na parter? Wtedy nawet osoby nocujące tam miałyby więcej prywatności. Widziałam przeglądając już jeden taki projekt na tej stronce i chyba jednak jego wybiorę. Niemniej jednak ta ilość wariantów projektu Kasjopea Mg zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.
Mnie akurat układ pomiesczen w projekcie Kasjopea bardzo sę podoba, ale rozumiem do czego pijesz. Może warto przejrzeć inne projekty gotowe na archido.pl. tam jest cała masa różnych propozycji i cos takiego jak opisujesz, w sensie jeden pokój gościnny/sypialny na dole pojawia się bardzo często w propozycjach
mnie się tez podoba układ pomieszczeń, to znaczy uważam, z ejest dobrze rozplanowany i w takim domu na bank się wygodnie mieszka. Na archido taki wybór, ze zawsze cos znajdzie się dla siebie, chcoiaz w tym projekcie Kasjopea MG Projekt też bym coś zmieniła. Te czerwone płytki zamieniłabym na jakies płytki w takim może bardziej neutralym kolorze, może jakiś bez, kawa z mleiem albo coś w ten deseń? Pozdrawiam serdecznie
Tez przyznam, ze w przypadku gotowego projektu Kasjopea MG Project pomysłałam o czymś delikatniejszym, własnei jakieś neutralne barwy – brązy, beże, bo ta czeriweń jest faktycznie jednak nawet jak na mnie zbyt wyrazista.i tez taki neutralny odcien dodałby nowoczesnosci, chcoiaz nie mówie, połączenei bieli z czerwienia wygląda tez ąłdnie, estetycznie, ale bardzo czest się pojawia zwłaszcza w tradycyjnych domach.
Akurat co jak co, al.e projekt Kasjopea wygląda na bardzo, ale to bardzo wygodny domek do zamieszkania. Przeszukiwałem strasznie dużo stron tutaj właśnie na Archido.pl i to był chyba pierwszy, który tak bardzo przykuł moja uwagę.
Zgodzę się, że Kasjopea Mg Projekt przykuwa uwagę wyglądem zewnętrznym, ale liczy się też funkcjonalność wnętrza. O to akurat bardzo dba Archido. Spójrz że masz az 4 sypialnie na poddaszu do dyspozycji, garedrobę, spiżarnię. Tutaj jest naprawdę bardzo dużo udogodnień. W takim domu jednorodzinnym od razu chce się zamieszkac.
no masz rację akurat na Archido jest wiele takich projektów, które są oparte wlasnie na otwartych przestrzeniach, ale ten jest wyjątkowy, bo Kasjopea MG Projekt ma salon lekko schowany jakby we węce, a mimo wszytsko otwraty i połącozny z jadalnia i z kuchnią, wszystko w jednym miejsc, a jednak duża wygoda dzięki temu, zę salon jest lekko na uboczu. Dobry pomysł!
Fajne jest to, ze projekt gotowy Kasjopea , z tego biura architektonicznego współpracującego z Archido na którym projekt znaleźliśmy, ma az tyle wariantów i kolorystycznych i wariatnów różnych układów pomieszczeń, naprawdę dużo się tam dzieje. Do wyboru do koloru. Nawet jeden projekt ozna dopasować do kliku klientów o zupełnie różnych gustach.
Czy ja dobrze parze i ten projekt da się zbliźniaczyć ? fajnie byłoby mieć akueat taki projekt jak Kasjopea MG Projekt . dla mnie i mojej rodziny bylby idelany, nie wiem jak sprawdziłoby sędo końca takie wnętrze, ale jeśli chdzi generalnie o wygląd to jest po prostu super.
tak, z tego co patrze to dom Kasjopea MG Projekt da się zblizniaczyc, ma coś prosty kształ, wlasnie kształt przyciąga uwagę bo niby jest mało skomplikowany a tak naprawdę to sa jakieś dodtakowe daszki i dzięki cegle na parterze z zewnątrz obie kondygnacje jakby się troszkę od siebie odznaczają a to wygląda dobrze. Domu nowego nie pobuduje, ale może chcoiaz mała zmiana elewacji !!!
ok, wielkie dzięki za odpowiedź, tez mi się ydaje że akurat kształ domu Kasjopea MG Projekt sprzyja temu, żeby go zbliźniaczyć, ale zastanawiałem się czy może tylko mi się wydaje. Ok, wtakim razie musze spytac w archido, ja to wygląda ten proces zbliźniaczania budynków jeśli mamy pojedynczy dom. Ciekawe czy trzeba to dogadać w pracowni architektonicznej z której jest projekt…hm…. Jeszcze raz wielkie dzięki.