Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Archiwum Tagów: budowa domu

Archiwum Tagów: budowa domu

Rolety zewnętrzne – na co zwrócić szczególną uwagę przy ich doborze i montażu?

House with a Modern Roof

Rolety zewnętrzne to nie tylko lepsza osłona przed zimnem czy upalnymi temperaturami, ale także dobra izolacja akustyczna i ochrona przed włamaniami. Mimo swojej wyższej ceny, w porównaniu z tradycyjnymi roletami wewnętrznymi, inwestorzy coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie już na etapie projektowania domu, wybierając komfort, bezpieczeństwo i jakość na długie lata. Ponadto rolety zewnętrzne to praktyczny i designerski dodatek do elewacji, nadający budynkowi stylowego wyglądu.

Czytaj dalej »

Ciepły montaż okien – dlaczego polecają go specjaliści?

Projektowanie budynków

Wysoka jakość produktów to nie wszystko. Okna energooszczędne wymagają dodatkowo odpowiedniego montażu, by jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Dla zwolenników energooszczędnych rozwiązań powstała nowa metoda obsadzania, a mianowicie ciepły montaż okien. To rozwiązanie, które pomoże efektywnie chronić wnętrze przed wilgocią, grzybami i pleśnią, ale przede wszystkim przed utratą ciepła zwłaszcza poprzez eliminację mostków termicznych, które powstają najczęściej w punkcie styku muru oraz okna.

Czytaj dalej »

Dom pasywny a dom energooszczędny, czyli kilka słów o tym jak stworzyć cztery kąty ekonomiczne w utrzymaniu

parter czy piętro

Budowa domu to bez wątpienia duża inwestycja, dlatego każdy z klientów szuka rozsądnych rozwiązań, by wymarzone cztery kąty były niedrogie w utrzymaniu, a także w eksploatacji. Który z nich bowiem nie marzy o niskich rachunkach za ogrzewanie czy prąd? Dlatego też firmy budowlane i specjaliści wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom tworząc coraz to nowsze i jeszcze bardziej ekonomiczne rozwiązania dla inwestorów. Takim jest właśnie zarówno dom energooszczędny, jak i dom pasywny, które w Polsce zdobywają coraz większą popularność i rzeszę zwolenników. Warto bliżej przyjrzeć się obu sposobom budowania. Czym się od siebie różnią? Jakie mają wady i zalety? Czy jest to inwestycja warta rozważenia?

Czytaj dalej »

Budowa murów – bloczek z betonu komórkowego kontra pustak ceramiczny. Który z tych popularnych materiałów jest lepszy?

Ekipa budowlana

  Dom wymaga solidnych murów, dlatego tak ważny w tym przypadku jest wybór mocnego materiału, który sprawi, ze nasz dom będzie trwały i bezpieczny. Pojawia się wówczas dylemat jakie tworzywo spośród bogatej oferty proponowane przez różne firmy sprawdzi się najlepiej. Obecnie najpopularniejszymi budulcami najczęściej wybieranymi przez klientów jest bloczek z betonu komórkowego oraz pustak ceramiczne. Pomocne w zdecydowaniu się na odpowiedni dla nas materiał będzie przeanalizowanie parametrów, wad i zalet obu wyżej wymienionych.

Czytaj dalej »

Ocieplenie zewnętrzne i wewnętrzne wełną, styropianem i pianą poliuretanową. Która z tych opcji jest najkorzystniejsza dla inwestorów?

Dom eko

Ocieplenie zewnętrzne lub wewnętrzne domu to bez wątpienia inwestycja, która się zwraca. Mają tego świadomość klienci, którzy przeznaczają niemałe sumy pieniędzy, by ich cztery kąty stały się ciepłe, przytulne i przede wszystkim tańsze w utrzymaniu.  Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna izolacja ścian pozwala na oszczędności w naszym domowym budżecie i w przyszłości na obniżenie rachunków za energię o nawet 10 – 25 %. Niezwykle istotny jest tutaj współczynnik przenikania ciepła, który zgodnie z obowiązującymi aktualnie normami nie może przekraczać  0,3 W/(m2·K). Wraz ze zmniejszeniem tego parametru, spada również ilość ciepła ulatującego przez ściany zewnętrzne. Ostatecznie zredukowanie opłat za ogrzewanie zależne jest od wielu czynników takich jak między innymi powierzchnia ocieplanego budynku, rodzaj dachu czy też metoda ocieplenia domu, grubość izolacji i jakość wykonania prac.

Czytaj dalej »

Ocieplenie budynku od wewnątrz – czy to dobry wybór? Kiedy warto zainteresować się takim rozwiązaniem?

tynkowanie

Wszystkim inwestorom zależy na tym, by ich dom był nie tylko estetyczny, przykuwający uwagę i funkcjonalny, ale także ekonomiczny w użytkowaniu, dlatego inwestują oni w odpowiednią izolację budynku, żeby zmniejszyć koszty związane z jego ogrzewaniem. Niestety, w niektórych przypadkach ocieplenie budynku od strony zewnętrznej nie jest możliwe do wykonania. Takie sytuacje często zdarzają się między innymi w budynkach, w których potrzebne jest szybkie, lecz nie permanentne nagrzewanie powierzchni (jak na przykład kościoły czy hale) czy też w blokach, gdy spółdzielnia mieszkaniowa nie zadbała o odpowiednią izolację. Nie tylko gotowe projekty – Również w budynkach zabytkowych tego typu ocieplenie mogłoby zniszczyć charakterystyczny wygląd zewnętrzny czy ciekawy kształt (ocieplenie wewnętrze pozwala wówczas zachować fasadę w nienaruszonym stanie). We wszystkich tych przypadkach alternatywą dla tradycyjnego sposobu ocieplania budynku od zewnątrz stała się wewnętrza izolacja.

Czytaj dalej »

Płyta czy ława fundamentowa – wady i zalety

prace ziemne

Budowa domu wymaga podjęcia decyzji o zastosowanych technologiach. Sposób posadowienia budynku jeszcze do niedawna nie budził wątpliwości i jeśli tylko się dało wykorzystywana była ława fundamentowa. Jednak fachowcy coraz częściej sugerują wybór alternatywnego rozwiązania, czyli płyty. Na ostateczną decyzję właścicieli domu wpływa szereg czynników, wśród których znajdują się przede wszystkim koszty fundamentów oraz czas realizacji. Niebagatelne znaczenie mają warunki na działce oraz rodzaj podłoża – suchy lub mokry. Zarówno płyty, jak i ławy fundamentowe mają swoje zalety i wady, które należy znać i rozważyć przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Czytaj dalej »

Prace na wysokościach, czyli w czym możemy Ci pomóc?

work-1053210_1280

Utrzymanie wysokich lub wielkopowierzchniowych budynków nie należy do prostych i łatwych zadań. Część czynności, z którymi właściciele niewielkich budynków nie mają najmniejszego problemu, zarządcom dużych nieruchomości sprawia ogromny problem. Rozwiązaniem wielu kwestii jest zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się pracami na wysokościach.

Czytaj dalej »

Blachodachówka – jaką wybrać?

10-single-default

Każdy inwestor stawiający dom staje przed wyborem idealnego dla jego potrzeb pokrycia dachowego. Jeśli to blachodachówka – pojawiają się kolejne dylematy. Która z nich będzie bowiem precyzyjnie dobrana do możliwości finansowych oraz oczekiwań rodziny? Wybór blachodachówki należy rozpocząć od formalności – weryfikacji, czy potencjalnie wybrany już towar ma tzw. Aprobatę Techniczną. Warto to zweryfikować, gdyż dokument daje pewność jakości. Ze względu na sporą liczbę blachodachówek nie spełniających norm, lepiej na tym elemencie domu nie oszczędzać. Wybór taniej, pozbawionej odpowiedniej dokumentacji może doprowadzić do problemów technicznych, a co za tym idzie – wyższych kosztów. Jak wybrać blachodachówkę? Każda blacha składa się z rdzenia salowego oraz warstw: cynku, gruntującej i pokładowej, a także wierzchniej. Bardzo istotne jest, by miała ona odpowiednią grubość – powinno być to 0,5 mm. W sprzedaży można znaleźć cieńsze. Choć różnica między nimi wydaje się być symboliczna, będzie miała wielkie znaczenie dla funkcjonalności, bezpieczeństwa, a także odporności dachu w domu. Różnice w blacho dachówkach dotyczą również grubości ocynkowania. ...

Czytaj dalej »