Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Instalacje / Alarmy / Alarm w domu inteligentnym to spory komfort
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
inteligentny dom

Alarm w domu inteligentnym to spory komfort

Układy kontrolne odpowiedzialne za ogrzewanie, oświetlanie czy wentylację – to główna cecha domów inteligentnych. Jak w jego możliwości wpisuje się alarm i jego instalacja?
Domy coraz bardziej kierują się w stronę pełnego zautomatyzowania, w którym rolą człowieka jest tylko odpowiednie programowanie poszczególnych funkcji. Podobnie jest z kwestią szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Podstawa do projekt

By jednak w pełni wykorzystać „inteligencję” domu trzeba zadbać o nią już w fazie projektu. Systemy potrzebują szerszej, rozbudowaje i skomplikowanej instalacji elektrycznej – lepiej zająć się nią w fazie surowej budynku niż np. po jego przejęciu. Kluczowe jest to, by do jednego miejsca doprowadzić nie tylko linię telefoniczną czy prąd, ale i chociażby okablowanie telewizyjne czy internet.
Na co się to przekłada? Alarm zaprogramowany w inteligentnym domu umożliwia np. automatyczne włączenie światła po wykryciu przez czujnik intruza w określonej strefie. Może również wysłać powiadomienia – do służb ochrony, na telefon lub chociażby do sąsiadów. Można wybrać wariant cichy, ale i głośny – na tyle, by odstraszyć nieproszonych gości.

Zobacz gotowe projekty:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

 

Alarm daje wiele możliwości

Zintegrowanie alarmu w inteligentnym domu wraz z oświetleniem zewnętrznym może z kolei doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie lampy na dworze zaczną oświetlać miejsce intruza, zaś wewnętrzne zgasną – co pozwala na obserwację bez zauważenia domowników. Alarm umożliwia też inną funkcję – już po wejściu do środka nastąpić może takie opuszczenie rolet, iż przestępca zostaje zamknięty wewnątrz do czasu przyjazdu właściciela czy patrolu ochrony.
Producenci oferują też np. połączenie alarmu z funkcją automatycznego zamka z kontrolą dostępu – ten na podstawie określonych danych rozpoznaje domowników. Wraz z przekręceniem klucza wygaszane są światła i zamykane rolety.
Inteligentny dom to nie tylko sam alarm, ale i symulacje. Można zaprogramować schemat włączeń tak, by sporadycznie np. zmieniał ustawienie rolet zewnętrznych i – na krótko – zapalał oświetlenie sugerując podczas nieobecności właścicieli ich pobyt.
Koszty instalacji nie są już tak wysokie, jak kilka lat temu, kiedy sięgały nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. Dziś już za ok. 8-10 tys. zł można mieć dość prosty bezprzewodowy system sterujący np. oświetlenie, roletami i alarmem.

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

House with a Modern Roof

Rolety zewnętrzne – na co zwrócić szczególną uwagę przy ich doborze i montażu?

Rolety zewnętrzne to nie tylko lepsza osłona przed zimnem czy upalnymi temperaturami, ale także dobra ...

3 komentarze

 1. Dominika

  Brzmi to nieźle, zwłaszcza te zapalane i zgadzane światła. Mam na myśli to kiedy system wykryje na naszym terytorium jakiegoś intruza i oświetla na przykąłd podwórko, a światła wewnątrz domu gasną iwtedy można spokojnie obserwować kto kręci się po naszym terenie.od razu człowiek czuje się bezpieczniej :) ciekawe czy w już wybudowanym domu da się zamontować takie alarmy i czujniki?

  • Karol

   Pewnie, że się da, ale chyba w takim dopiero w budwie łatwiej rozplanować instaacje i wszytsko dobrze zintegrować. Pogadaj z jakąs firmą, która robi cos takiego, oni przejrza wsytsko i będą wiedzieli od czego to wszytsko zacząć.

   • Anna

    Zgadzam się. Najlepiej porozmawiać z firmą ochroniarską. Oni przedstawią kosztorys i zaproponują rozwiązania, które najbardziej nam odpowiadają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo