Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Budowa domu / Beton samozagęszczalny
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
38-single-default

Beton samozagęszczalny

 Lanie fundamentów to najważniejsza rzecz, od której zależy stabilność naszego domu. Nieumiejętne wylanie grozi zniszczeniu danej budowli. Jakich środków użyć, by zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort na całe życie? Sięgnij po beton samozagęszczalny!

Fundamenty to elementy konstrukcyjne, podtrzymujące ciężar danej budowli. Muszą być solidne i mocne, by nie uległy zawaleniu. Najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanego efektu, jest użycie betonu samozagęszczalnego. To materiał samo rozprowadzający się po szalunku, ułatwiając nam prace budowlane. Jest niepodatny na proces segregacji, dzięki czemu kruszywo nie ześlizguje się na dół. Beton samozagęszczalny uzyskiwany jest z najnowszej domieszki chemicznej. Znakomita konsystencja materiału, świetnie sprawdza się w produkcji ławy fundamentowej.

Beton samozagęszczalny może być wylany bezpośrednio na grunt. Proces ten, powinno się zacząć od usunięcia, wierzchnich warstw gruntowych. Następnie należy zrobić wykop, odpowiadający parametrom, znajdującym się w danym projekcie. Głębokości wykopów wahają się od 0.8 do aż 1.4 m. Przygotowane wykopy należy obłożyć specjalną folią budowlaną, dzięki której ochronimy je przed nadmiernym przedostawaniem się wody, pochodzącej z mieszanek betonu, bezpośrednio na grunt. Na foliach budowlanych należy ułożyć zbrojenia.

 

Zaletą betonu samozagęszczalnego jest dobra płynność, dzięki czemu możemy go rozprowadzać na każdą stronę, nawet w obrębie 7 cm. Może być rozprowadzony za pomocą betonomieszarek bądź odpowiednich pomp betonowych. Pamiętajmy, że nasze wykopy nie mogą być zaśmiecone ściółką bądź opadami budowlanymi. W procesie samozagęszczającym, nasz beton szybko twardnieje, w związku z tym nie będzie możliwości na późniejsze oczyszczenie naszego podłoża.

Beton zamozagęszczający napiera na szalunek, w związku z tym należy zabezpieczyć dany szkielet, przed jego nadmiernym ciężarem. Najważniejszym zadaniem jest mocne doczepienie szalunku do naszego podłoża. Jeśli o to nie zadbamy, materiał może wydostać się na zewnątrz, niszcząc daną konstrukcję. Beton to materiał szybko wchłaniany, w związku istnieje możliwość skrócenia fundamentowej budowy domu do minimum. Nie musimy kontrolować, czy nasz materiał rozprowadził się równo. Cechą betonu jest niezwykła wytrwałość i stabilność. Używając tego materiału, możemy zagwarantować sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale i doskonałą jakość materiałową przyszłego domu.

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

drewniana elewacja

Wykończenie domu drewnem – co warto wiedzieć o tym rodzaju elewacji.

Drewno jako materiał konstrukcyjny domów mieszkalnych znany jest do wieków. Obecnie większą popularnością cieszą się ...

2 komentarze

  1. Marcjanna

    Brzmi jak jakiś nowy wynalazek, tylko zastanawima się co takie coś nam daje? ktoś tego uzwał, bo to chyba takie średnio popularne w Polsce, przynajmniej jak do tej pory niewiele o tym słyszałam… poelcacie cos takiego? Czy taki beton jest do wylania bezpośrednio na grunt czy jak to działa?

  2. Sebastian

    Coraz częściej to się widuje na budpwach, ja już się kilka razy z tym spotkałem. Możesz to wylać bezpośrednio na grunt, można łatwo go podpasować do wylewanego podłoża, szybko gęstneiej, same plusy, tylko bardzo napiera na kosntrukcje wiec trzeba ja zabezpieczć. Znajomi korzystali z takiego „wynalazku” i byli calkiem zadowloeni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo