Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Budowa domu / Domki skandynawskie i ich zalety
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
89-single-default

Domki skandynawskie i ich zalety

Dom skandynawski – charakterystyka

Coraz więcej ludzi inwestuje w innowacyjne i niestandardowe rozwiązania budowlane. Współczesne budownictwo odrzuca pustaki i cegły, zastępując je prefabrykatami. Niska cena, dobra wytrzymałość, ale i krótki montaż, to tylko cześć zalet, jakie mogą nam zagwarantować domki skandynawskie.

Budownictwo skandynawskie składa się z prefabrykatów i keramzytów. Budowle, swoim kształtem przypominają masywną płytę. Cechą takich domów jest długa żywotność, ale i energooszczędność. Posiadają także niesamowity design. Większość współczesnych architektów, konstruujących domy skandynawskie, tworzy minimalistyczne wnętrza, charakteryzujące się ogromną przestrzennością i stylem. Pomieszczenia są funkcjonalne, odzwierciedlające ponadczasowy luksus. Dom skandynawski jest przystosowany dla wszystkich tych, którzy pragną zamieszkać w naturalnym i przyjemnym miejscu.

Domy skandynawskie – czym się wyróżniają

Budowle skandynawskie to nowy krok w stronę oszczędności. Dzięki poprawie istniejących parametrów, stworzono ultranowoczesny model, który podnosi nam jakość życia. Ich cechą charakterystyczną jest znikoma ilość zapotrzebowania na energię, służącą do ogrzania całej konstrukcji. Dzięki pasywnym źródłom cieplarnianym, możemy zwiększyć temperaturę otoczenia bez instalacji masywnych pieców grzewczych.

Innowacyjne technologie skandynawskie mogą być wykorzystywane zarówno w domu jednorodzinnym, wielorodzinnym, w hotelu, kościele, halach czy innych miejscach użytkowych. Posiadają one szkielet drewniany lub stalowy. Wyróżnia jest zwartość konstrukcyjna, szczelność przegrodowa a także montaż wentylacji mechanicznej, posiadającej funkcję zwrotu cieplarnianego.

By dom został uznany za pasywny, powinien spełniać określone zasady. Przede wszystkim musi być szczelny a także posiadać odpowiedni zwrot energii. Tylko takie domu mogą ubiegać się o się o certyfikat wydany przez Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. Poprawna budowa domów skandynawskich opiera się na dużym doświadczeniu i umiejętnościach. Zatrudnienie profesjonalnej firmy budowlanej, pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów drewnianych

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

drewniana elewacja

Wykończenie domu drewnem – co warto wiedzieć o tym rodzaju elewacji.

Drewno jako materiał konstrukcyjny domów mieszkalnych znany jest do wieków. Obecnie większą popularnością cieszą się ...

Jeden komentarz

  1. Barbara

    Dużo dobrego słyszłąm o keramzycie ale nie wiem do końca co to za materiał, niby w inetrnecie pisza ale jakos mętnie…koszty i wytrzymałość naprawdę zadowalające w dodatku podobno energooszczędność w tym przypadku również jest na wysokim poziomie, nawet ponadprzeciętnym. Ktoś z Państwa może się podzielić doświadczeniami????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo