Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Różne / Coraz więcej z nas kupuje mieszkania za gotówkę
pexels-photo-140982

Coraz więcej z nas kupuje mieszkania za gotówkę

Artykuł sponsorowany

Zakupienie nieruchomości takiej jak mieszkanie to spory wydatek, który średnio wynosi od 200 do 400 tysięcy złotych. Tylko niektórzy z nas dysponują taką sumą pieniędzy, ale jeżeli już ją posiadamy, to coraz częściej kupujemy mieszkania za gotówkę – bez pośrednictwa banków.


Zgodnie z szacunkami Narodowego Banku Polskiego w naszym kraju aż dwa na trzy nowe lokale mieszkalne kupowane są bez wnioskowania o kredyt hipoteczny. Zwykle pieniądze posiadamy z sprzedaży innego lokum, na przykład domu jednorodzinnego, który był za duży czy odziedziczonej nieruchomości, ale również wielu Polaków kupuje mieszkania za swoje oszczędności.

 

Zakupienie mieszkania w Lublinie czy w innej lokalizacji za gotówkę ma wiele zalet, między innymi nie trzeba wtedy wiązać się z bankiem nierzadko na 20-30 lat, nie trzeba też płacić znacznie więcej za odsetki i prowizje – często tylko za te opłaty wnoszone do banku moglibyśmy zakupić sobie jeszcze jedno lokum. Oczywiście, nie ma też skomplikowanych formalności, które związane są z zebraniem odpowiednich dokumentów dla banku, co oszczędza czas. Co więcej, nierzadko można otrzymać dodatkowe obniżki na lokum, co powoduje, że jest to też bardziej opłacalne rozwiązanie.

 

Są też i minusy zakupu mieszkania za gotówkę, na przykład wtedy, gdy chce się skorzystać z popularnego programu Mieszkanie dla Młodych, który dostępny jest tylko dla tych, którzy wezmą kredyt bankowy. Z drugiej jednak strony nawet po doliczeniu dofinasowania, które wynosi zwykle około 10-30 tysięcy złotych, i tak można kupić mieszkania za gotówkę taniej, biorąc pod uwagę wszelkiego rodzaju koszty bankowe. Mieszkania na sprzedaż w Lublinie lub w innej lokalizacji, które nam się najbardziej podoba, ponieważ nie muszą one wtedy spełniać wymogów programu, na przykład ceny w wyznaczonym limicie.

 

Kupowanie mieszkań za gotówkę jest wobec tego bardzo dobrym znakiem i wyborem – gdy ma się taką możliwość, warto się na nią zdecydować. Bez kredytu mieszkaniowego własnym lokum będzie można cieszyć się w pełni!

Zobacz Również

inwestycjawinteligentnemieszkania-wszystkiezaiprzeciw2

Inwestycja w inteligentne mieszkania – wszystkie za i przeciw

Inteligentne mieszkania to takie, które współpracują z mieszkańcami, pozwalają zmniejszyć wysokość rachunków i poprawiają komfort ...

10 komentarzy

 1. Aleks25

  Aż nie mogę się nadziwić, że dwa na trzy mieszkania ludzie kupują za gotówkę!? Nie wiedziałem, że mamy az tak zaradne i bogate społeczeństwo:P to jest wydatek co najmniej ćwierć, a może nawet pół miliona! Pewnie zależy gdzie ktoś je kupuje, bo stolica albo wielkopolska to ceny zwalające z nóg, ale słyszałem, ze w Łodzi jest już cąłkiem rozsądnie i można upolować coś w dobrej cenie i z całkiem n9ezłym metrażem. Słyszał ktośo tym programie Mieszkanie dla Młodych ? Kiedy się można o to ubiegać i czy trzeba brac kredyt, żeby dostać pieniądze z takiego projektu ?

 2. ekspert

  Z tego co wiem projekt cały czas istnieje i sa z niego jakies dofinansowwania podobno w graniach nawet do 30 tysięcy złotych, ale fakt, trzeba najpierw wziąć kredyt bo to jest dofinansowanie jakby do kredytu. Musisz sobie najpierw sprawdzić zdolność kredytowa tak jak przed wzięciem zwykłego kredytu hipotecznego, oblicyć ile będziesz w stanie spłacać miesięcznie itp. itd. Pozdrowienia

 3. Anti24

  No fakt, większość tych dopła typu Mieskzanie dla Młodych albo dotacje na dom pasywny czy energooszczędny albo na mieskzanie w takim domu to są dofinansowania przydzielane do kredytu, wiec pewnie ludzie po prostu sprzedają inne mieszkania które pewnie dziedziczą albo mają zastrzyk gotówki, kupuja mieszkania potem sprzeedają kiedy sięopłaca i na większe mieskzanie jak znalazł, sprytne to, trzeba pokombinowac ale się da

 4. MIKi

  Dobrym pomysłem jest kupić sobie mniejsze mieszkanie, one częst drożeją w dość szybkim czasie, a jak je wyremontujey i doprowadzimy do ładnego stanu to można duzow iecej za nie wyciagnąc. Teraz w suie mieszkania nie są az tak strasznie drogie, był czas ze strasznie ceny nieruchomości posłży w góre, ale teraz chyba jest całkiem stabilnie na rynku…

  • Karolina

   To chyba ma właśnie nawet swoja nazwę, w sensie ten proces na rynku nieruchomości, ze kupuje się mieszkanie po kosztch bo jest na przykąłd do gruntownego remontu i po doprowadeniu go do porządku i do stanu używalności sprzedaje się je za zdecydowanie wyższa cenę i można na tym clakie sporo zarobić. Nawet wynajęcie mieszkania wyremontowanego podbija cene.

 5. Kornelia

  Teraz ceny mieszkań naprawdę az tak wysokie nie są. Sama kilka lat temu nie spodziewałam się tego ze będę mogła upic sobie własne mieszkanie bez kredytu na nascie lat. Jednak 30 lat kredytu hipotecznego to jest spore zobowiązanie. Tak naprawdę meiszkanie jest cłay zas wtedy banku a nie wlaściela-mieszkańca. Warto jest zainwetsowac w mieskzanie, odremontować i sprzedać taniej.

  • Sylwia

   Chyba drożej sprzedać a nie taniej skoro już w nie inwestujesz ?;-) tak, tak zwane flipy czy jak to się tam nazywa to teraz coraz lepsza okazja na rynku. Mieszkanie za drobne i można sprzedać z naprawdę dużym zyskiem, a jeśli jeszcze lokalizacja jest dobra, blisko centrum na przykład to już w ogole jest czysty biznes. pozdrawiam

   • Kornelia

    Tak oczywiście o to mi chodziło. Chodzi o flipy – mieszkania do remontu,które kupuje się taniej a sprzedaje z zyskiem po remoncie generalny czy dorbnym odnowieniu. Moja pomyłka. Tak faktycznie też mam wrażenie, ze coraz więcej osób kupuje mieszkania za gotówkę. Przynajmniej wśród moich znajomych.

 6. Gość

  Mieszkania za gotówkę
  Tez mieliśmy tak w planach, żeby kupic mieszkanie za gotówkę taniej i zrobić z niego tak zwanego flipa. Faktycznie udało nam się znaleźć niedrogie całkiem, dość blisko centrum, w naprawdę dobrym pnkcie, po remoncie tak nam się tam spodobało, ze już zostało to jako nasze mieszkanie i nikomu go nie sprzedaliśmy :)

 7. Karol

  Ludzie często mają teraz inne mieszkania stare, mniejsze i sprzedają je i dokałdają trochę i mają większe do kupienia za gotówkę. Teraz chyba ceny nieruchomości nawet spadływiec jak ktoś sprzedał wted jak był boom na nieruchomości a kupuje teraz to nawet może mu wystarczy na nowe lokum…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *