Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Strop gęstożebrowy
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
43-single-default

Strop gęstożebrowy

Strop gęstożebrowy to materiał nośny, posiadający żebra utrzymujące się na określonych podporach. Oddziela dane kondygnacje konstrukcji a także transportuje obciążenia na części pionowe. Dzięki tym funkcjom, jest niezbędnym elementem bez którego nie może zacząć się żadna budowa. Prześledźmy jego zalety.

Strop gęstożebrowy zbudowany jest z belki żebrowej, która tworzy żebro danego stropu lub pustaku. Elementy te uzupełniają przestrzenie pomiędzy poszczególnymi belkami. Stop jest wykorzystywany do budowy elewacji mieszanych bądź szkieletowych. Najczęściej używany jest do stawiania domków jednorodzinnych. Jest niezwykle prosty w zamontowaniu, ponieważ posiada różnorodny kształt, świetnie wpasowujący się w resztę konstrukcji. To materiał niezwykle tani, ale i funkcjonalny.

Częścią nośną stopu gęsto żebrowego jest bezsprzecznie belka żebrowa. Jej zadaniem jest transportowanie danego obciążenia stropów na elementy wieńcowe i ścianę. Atutem belki jest nieduże rozstawienie – przecięty materiał posiada tylko od 40 do 60 cm. Wyposażona jest w pustaki, które ograniczają wolną przestrzeń, znajdującą się w belce.

Na rynku budowlanym istnieje wiele rodzajów stropu gęsto żebrowego. Wyróżnia się między innymi: strop Teriva, Ceram/Porotherm/Fert, Akerman,

 • Strop Teriva złożony jest z prefabrykowanej belki a także betonowego pustaku. Jest produkowany z miękkiego betonu o postaci komórkowej bądź keramzytobetonowej. Jego funkcją jest minimalizowanie środka ciężkości danego stropu, dzięki czemu uzyskuje się korzystniejszą izolację termiczną i akustyczną budynku. Obróbka stropu Teriva nie jest skomplikowana.
 • Kolejnym stropem jest Ceram. Jest uzyskiwany z fragmentarycznej, prefabrykowanej belki i pustaku ceramicznego. Może być w postaci ceramik zwykłych, jak i poryzowanych.
 • Strop Akerman uzyskiwany jest z żebra betonowego i pustaka ceramicznego.

 

Najtańszymi stropami, wykorzystywanymi we współczesnym budownictwie są zdecydowanie materiały Akerman. Przy tych elementach, nie jest konieczne montowanie całkowitego deskowania. Bezpośrednio pod belką należy ułożyć podporę montażową.

Do montażu stropu gęsto żebrowego nie potrzeba specjalistycznego sprzętu budowlanego. Dobrze doświadczony robotnik wykona strop bez jakichkolwiek utrudnień. Istnieje również możliwość zakupu wcześniej przygotowanych materiałów, dzięki czemu skraca się czas naszej budowy.

Cena stropu Teriva ma przeciętną wartość ok. 100 zł na 1 m2, stropy ceramiczne natomiast od 140 zł na 1 m 2. Najtańszym materiałem są stropy Akermana – zaledwie 90 zł za 1 m2.

Wybór odpowiedniego rodzaju stropu zależy od konstruktorów budowli. Ich specjalistyczna wiedza, pozwoli zamontować wybrany strop, dokładnie wpasowujący się w nasz dom.

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

nierdzewnybalkon.pl-1

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach ...

3 komentarze

 1. xyz

  Taki strop gęstożebrowy jest chyba dużo stabilniejszy i bezpieczniejszy z tego co kiedyś tam czytałem, ale jak to wygląda cenowo, czy to się oplaca zainwestować ? ile to tak oczywiście szacunkowo mniej więcej wychdozi około za metr kwadratowy ?

  • Basia

   Wszyscy biora stropy Akermana bo to około 90 złotych za metr kwadratowy.a reszta będzie kosztowała od 100 do pewnie 150 złotych maksymalnie za metr kwadratowy, zalez od firmy, musisz dokładnie sprawdzić. O tym najtańszym możesz doczytać tutaj https://www.archido.pl/porady/czym-jest-strop-ackermana/

 2. Tom

  Ale właśnie miedzy stropem Ackermana a stropem Teriva nie ma dużej różnicy cenowej, pewnie też zależy na jaką firmęsię trafi i na jakie promocje. Nie wiem, może warto trochę dopłacić, tak naparwde nie znam się na strpach gęstożebrowych. W poslce często stosuje się strop Ackermana ale ne wiem czy dlatego, zę dobry, czy dlatego że tani. Hmmmm…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo