Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / FAQ / Kupiony projekt. Co należy z nim zrobić?

Kupiony projekt. Co należy z nim zrobić?

Kupiony projekt gotowy należy zaadaptować do naszych potrzeb oraz wymogów działki, na której będzie posadowiony dom. Często zmiany są wprowadzanie dla polepszenia energooszczędności budynku. Wówczas znaczenie ma jego umiejscowienie względem stron świata (wpływa to między innymi na kierunki wiatrów, nasłonecznienie wnętrza i jego zacienienie).  Modyfikacje mogą zostać wprowadzone przez projektanta należącego do Izby Architektów. Jednak trzeba pamiętać, że niektóre z nich wymagają konsultacji i pozwolenia autora projektu.

Koszt takiej czynności zależy od wielu czynników. Przedział cenowy wynosi od około 1000 do 7000 złotych, w zależności od charakteru i skali wykonania prac. Konieczne jest dostosowanie projektu w zakresie:

  • wymogów miejscowego planu zagospodarowania lub decyzji o warunkach zabudowy,

  • warunków geotechnicznych,

  • przygotowania planu zagospodarowania działki na mapie geodezyjnej,

  • przygotowania planu przyłączy mediów (woda, prąd, gaz, kanalizacja lub szambo), zgodnie z warunkami technicznymi, otrzymanymi od dostawców mediów.

Na tym etapie można również przerabiać projekt, przesuwać ściany działowe lub zmieniając technologie budowlane czy rodzaj materiałów. Wprowadzanie ewentualnych zmian dobrze skonsultować jeszcze przed zakupieniem projektu.  Gotowy zarys nie jest jedyną możliwą wersją. Kryje on zawsze mnóstwo dodatkowych rozwiązań i możliwości. Wszystko z myślą o klientach. Istotne, by stworzone przez nich wnętrze dawało poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a domownicy chętnie wracali do swojego azylu po ciężkim, wyczerpującym dniu.

Zobacz Również

parter czy piętro

Parterowy czy piętrowy czyli dylematy inwestorów z przymrużeniem oka

Parterowy czy piętrowy? – oto jest pytanie. Po podjęciu decyzji o budowie domu przychodzi czas ...

Jeden komentarz

  1. Olena

    Witam. Moje pytanie dotyczy budowy domu z gotowego projektu domu na grząskim terenie. Czy w tym przypadku trzeba wynająć architekta, który pomoże mi w dostosowaniu gotowego projektu domu do moich wymagań i parametrów działki? Czy wystarczy, że zgłoszę Państwu to w ten sposób i mogę uzyskać jakąś pomoc na waszej stronce? Jeżeli nie oferują Państwo taakich usług to oczywiście rozumiem, bo jednak nie wiem czy zwracam się do odpowiedniej osoby i czy architekcie tworzący projekty na Państwa stronę mają możliwość ich dalszej modyfikacji. Z góry oczywiście dziękuję za odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *