Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / FAQ / Co to projekt typowy?

Co to projekt typowy?

Projekt typowy jest to gotowy projekt domu wybrany najczęściej z katalogu branżowego. W jego skład wchodzi dokumentacja projektowa obiektu, a więc rysunki techniczne i zestawienia w skali nie mniejszej niż 1:100, wizualizujące wykonanie wybranego przez nas budynku.

Zazwyczaj zawiera cztery części: konstrukcyjną, architektoniczną oraz instalacyjną (osobno dla instalacji elektrycznej, jak i dla instalacji sanitarnych i wentylacji). Projekt taki nie jest tworzony na specjalne zamówienie indywidualnego, konkretnego klienta, a dla anonimowego nabywcy. Jego dokumentacja może być wielokrotnie powielana, by zrealizować na jego podstawie nieograniczoną liczbę obiektów. Dlatego też projekt typowy wymaga adaptacji, czyli dostosowania go do indywidualnych uwarunkowań terenowych wybranej działki oraz wymogów lokalnych władz administracyjnych i prawa budowlanego. Bez tego nie można go złożyć do urzędu jako kompletnego projektu budowlanego, gdyż jest on wówczas chroniony prawami autorskimi i jeszcze niedostosowany do użytku. W projekcie typowym możliwe jest wprowadzanie zmian, ponieważ jest on pełen kompromisowych rozwiązań. Jego dodatkowymi atutami są przystępna cena i stosunkowo krótki czas oczekiwania na realizację.

Zobacz Również

parter czy piętro

Parterowy czy piętrowy czyli dylematy inwestorów z przymrużeniem oka

Parterowy czy piętrowy? – oto jest pytanie. Po podjęciu decyzji o budowie domu przychodzi czas ...

2 komentarze

  1. Zosia

    Czyli te projekty gotowe z całą potrzebną dokumentacja rozrysowaniem instalacji itp. które sa tutaj na stronie to po prostu projekty typowe? Myslalam, ze projekt typowy to jakiś knkretny który jest robiony pod wzor i na przykład ma jakiś ustalony konkretny układ pomieszczeń opisany w regulaminie jako typowy…

  2. Tina3

    Też mam to samo pytanie. Wydaje mi się, że projekt typowy jest konkretnym projektem, który wpasowuje się w potrzeby konkretnego inwestora. Czyli każdy na tej stronie, ponieważ mogą one zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb. W sensie… jeżeli potrzebujesz jakichś poprawek to możesz się zwrócić do Archido, żeby Ci pomogli. Kontakt z nimi jest bardzo dobry i wspaniała współpraca, więc naprawdę polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *