Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Dom jak ze snu – Zobacz najlepsze projekty okazałych rezydencji!
nowoczesna podsiadlosc

Dom jak ze snu – Zobacz najlepsze projekty okazałych rezydencji!

Duży dom – jeszcze większe możliwości!

nowoczesna podsiadlosc

Fot. www.archido.pl

Rezydencje to niewątpliwie ta grupa projektowa, która skierowana jest do inwestorów z budżetem często przekraczającym standardowe sumy. Na koszt takich budynków składa się przede wszystkim ich ogromny metraż, a także szereg udogodnień i oryginalnej architektury, która często wybiega poza powszechnie utarte schematy. W tej kategorii znajdziemy nie tylko bardzo nowoczesne wille, ale również sielskie dworki czy bardzo okazałe klasyczne pałace. Jak widać oferta jest więc bardzo bogata – w każdym możliwym znaczeniu tego słowa.

Na ten rodzaj domu najczęściej decydują się dobrze prosperujący inwestorzy, którzy liczą się z znacznie dłuższym etapem budowy, a także kosztami z jakimi się ona wiąże. To również doskonała propozycja dla osób, które chcą przenieść biznes pod swój dach i zaaranżować w nim osobne biuro czy nawet sklep, punkt usługowy itp. Wybierając rezydencję nie musimy się martwić, że nasze interesy będą kolidować i zakłócać rodzinny spokój, bowiem znajdzie się w niej wystarczająco dużo przestrzeni dla pogodzenia wielu aspektów życia codziennego.

rezydencje

Fot. www.archido.pl

Miłośnicy luksusowych rozwiązań zdecydowanie nie przejdą obojętnie również obok szeregu atrakcyjnych możliwości jakie daje urządzenie willi. Ze względu na dużą ilość pokoi z powodzeniem znajdzie się w nich miejsce np. na domową saunę, basen, siłownię czy ostatnio bardzo popularny – zimowy kryty ogród! Mimo, iż wydawać by się mogło, że jest to propozycja przeznaczona dla wyłącznie konkretnej grupy odbiorców, wiele pracowni architektonicznych stara się wprowadzać rozwiązania, które pozwolą na obniżenie kosztów budowy jak i późniejszego utrzymania posiadłości. Składają się na to liczne rozwiązania energooszczędne – duże przeszklenia dające naturalne światło, baterie słoneczne, technologie drewniane i wiele wiele więcej.

sielskie dworki

Fot. Projekt pracowni Artinex, www.archido.pl

W przypadku rezydencji żadnym ograniczeniem nie jest dla nas również ich stylistyka. W ofercie wielu pracowni architektonicznych znajdziemy zarówno te projekty o bardzo oryginalnej formie, nieregularnym układzie pomieszczeń, ze spiczastymi dachami wielospadowymi. Szczególnie jeśli chodzi o tradycyjne domy – tutaj zdecydowanie można zaobserwować zabawę formą, dekoracyjne kolumny, rozległe tarasy i przytulne altany. Fani współczesności również nie muszą czuć się w żaden sposób poszkodowani, bowiem dla nich również znajdzie się wiele atrakcyjnych propozycji. Są to zazwyczaj proste, ale bardzo okazałe bryły w neutralnych odcieniach, gdzie dużą rolę odgrywa szkło. W takich projektach dominuje dach płaski, dzięki czemu cała kompozycja jest spójna, wyważona i bardzo elegancka. Nowoczesne projekty przewidują również dużo miejsca dla garaży i często więcej niż jednego pojazdu, co znacznie wpływa na codzienny komfort zmotoryzowanych inwestorów.

willa

Fot. Projekt pracowni Agrobisp, www.archido.pl

Zobacz Również

dom bliźniak

Dom Bliźniak – to się opłaca!

Razem z bliskimi stoicie przed dylematem, jaki projekt nowego domu wybrać? A może sam szukasz miejsca, w którym wygodnie się urządzisz? Jeśli tak, dom bliźniaczy to doskonała propozycja. Łączy w sobie komfort mieszkania w domu, prywatność, a także bliskie towarzystwo sąsiada! Zalet takiego rozwiązania jest jednak zdecydowanie więcej. Zebraliśmy je dla Ciebie w poniższym artykule!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *