Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Mieszkania do wynajęcia Wrocław – najlepsze lokalizacje dla studentów i rodzin
wrocaw-1663406_1280

Mieszkania do wynajęcia Wrocław – najlepsze lokalizacje dla studentów i rodzin

Artykuł sponsorowany

Wrocław to duże i prężnie rozwijające się miasto. Co roku ściągają do niego kolejne rzesze studentów, odwiedzają je turyści oraz przeprowadzają się osoby, które z Wrocławiem wiążą swoją karierę zawodową. Jeśli chodzi o mieszkania do wynajęcia…

Wrocław to duże i prężnie rozwijające się miasto. Co roku ściągają do niego kolejne rzesze studentów, odwiedzają je turyści oraz przeprowadzają się osoby, które z Wrocławiem wiążą swoją karierę zawodową. Jeśli chodzi o mieszkania do wynajęcia Wrocław daje nam ich ogromny wybór! W stolicy Dolnego Śląska znajdziemy bowiem zarówno małe, jak i duże mieszkania położone w różnych lokalizacjach.

Na które dzielnice Wrocławia szczególnie warto postawić poszukując mieszkania do wynajęcia na dłużej?

Mieszkania do wynajęcia Wrocław – najlepsze lokalizacje dla studentów

Wrocław to miasto od lat bardzo chętnie wybierane przez polskich studentów. Obecność Uniwersytetu Wrocławskiego oraz innych znanych i prestiżowych uczelni wyższych sprawia, że do stolicy Dolnego Śląska co roku z całej Polski przyjeżdża wiele młodych osób pragnących zdobyć wyższe wykształcenie oraz znaleźć dzięki niemu lepszą pracę.

Studenci przenoszący się do Wrocławia z innych miejscowości najczęściej poszukują mieszkań w bliskiej odległości od wybranej przez siebie uczelni wyższej. To dobry wybór, warto jednak mieć świadomość, że takie nieruchomości mają nieco wyższe ceny, które podyktowane są głównie ich bardzo korzystnym położeniem.

Jeśli jednak dla wygody i komfortu jesteśmy zdecydowani zapłacić nieco więcej za wynajem mieszkania, na czas studiów warto poszukiwać swojego przyszłego lokum m. in. w okolicach Placu Grunwaldzkiego (blisko niego znajduje się Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Przyrodniczy) lub wrocławskiego Rynku, gdzie skupia się większość wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego (wydział filologiczny z kolei zlokalizowany jest przy ulicy Pocztowej). Osoby, które od października rozpoczną lub będą kontynuowały naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym powinny natomiast zapoznać się z mieszkaniami do wynajęcia zlokalizowanymi w okolicach ulicy Powstańców Śląskich oraz Kamiennej.

Mieszkania do wynajęcia Wrocław – najlepsze dzielnice dla rodzin z dziećmi

Zupełnie inne kryteria wyboru idealnego mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu obowiązują z kolei rodziny z dziećmi oraz osoby pracujące zawodowo. Dla tej pierwszej grupy kluczowym aspektem podczas poszukiwania mieszkania będzie bowiem bliskość przedszkola, szkoły oraz obecność zieleni, placów zabaw, ogólne bezpieczeństwo i przyjazny charakter dzielnicy. Osoby pracujące zawodowo powinny z kolei zwrócić uwagę przede wszystkim na dobrą komunikację miejsca ich przyszłego zamieszkania z miejscem pracy oraz dostępność sklepów i usług w bliskim sąsiedztwie mieszkania.

Dla rodzin z dziećmi poszukujących bezpieczeństwa i spokoju idealnym wyborem będą mieszkania do wynajęcia Wrocław na Tabela Ofert w Oleśnicy oraz Trzebicy. Są to bowiem dzielnice nieco oddalone od serca Wrocławia, które swoim mieszkańcom oferują bezpieczeństwo, dużo zieleni oraz przyjazne warunki do wychowywania dzieci. Zaletą dostępnych tam nieruchomości jest także ich sporo niższa cena. Mieszkania zlokalizowane na obrzeżach Wrocławia wynajmiemy bowiem w zdecydowanie bardziej atrakcyjnej cenie niż te położone w dzielnicach uniwersyteckich oraz blisko ścisłego centrum miasta. To z kolei pozwala na znalezienie większego i bardziej komfortowego mieszkania, idealnego dla rodziny.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych 

Projekty stajni

Projekty altan ogrodowych

Zobacz Również

nierdzewnybalkon.pl-1

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach ...

Jeden komentarz

  1. gość

    Wrocław to jest piękne miasto, można się od razu zakochać, ale jednak mam wrażenie jak patrze co cenach czynszu czy cenach mieszkanń za metr kwadratowy to mogoby to rywalizować spokojnie z tymi w warszawie. Wrocław to dość drogi miasto do zycia, ale za to okolica piekna. Archido, może jakiś artykuł w tym stylu tylko o innych miastach? Na przykład warszawa, poznań, lódź?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *