Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Budowanie / Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy
nierdzewnybalkon.pl-1

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Artykuł partnera

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach domów, głównie w okolicach schodów wewnętrznych. Jeśli stoisz przed wyborem ich wypełnienia, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Porównamy je dla Ciebie!

Rodzaje balustrad – poziome, szklane

Choć rodzajów balustrad jest wiele, większość z nich jest stosowana tylko w odpowiednich warunkach i odpowiednich miejscach. Nie inaczej jest z domami i mieszkaniami, gdzie znajdziemy balkony czy schody wewnętrzne. Wszędzie tam musimy pamiętać o ich zamontowaniu. Najczęściej stosowane są balustrady poziome oraz balustrady szklane i właśnie je poddajemy porównaniu.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych 

Projekty stajni

Projekty altan ogrodowych

Rola balustrady w domu

Według definicji balustrady są niezbędnym elementem konstrukcyjnym, który zapewnia użytkującym budynek niezbędne bezpieczeństwo. Zgodnie z prawem budowlanym balustrady należy wykonywać tam, gdzie schody pozwalają na pokonanie przynajmniej półmetrowej wysokości. Nie mogą mieć ostro zakończonych krawędzi, a każdy ich rodzaj musi spełniać odpowiednie normy.

nierdzewnybalkon.pl-2

Zalety i wady balustrad szklanych

Jednym z najbardziej estetycznych, a przez to także najchętniej wybieranych przedmiotów jest wypełnienie szklane. Tego rodzaju balustrada zachwyca wyglądem. Doskonale komponuje się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, np. na balkonie czy loggii. Musi być wykonana ze wzmocnionego, hartowanego szkła, które w razie zniszczenia nie rozpryskuje się, a jedynie tworzy specyficzną pajęczynkę. Są przezroczyste, bezpieczne, ale trudniejsze do utrzymania w czystości.

Z kolei poziome wypełnienie to balustrady najpowszechniej wybierane w budownictwie. W domach jednak stosowane są nieco rzadziej. Ich zaletą jest estetyka, brak wyrazistego, narzucającego się stylu czy łatwość w czyszczeniu. Możemy także bawić się różnorodnymi wzorami i elementami wykończenia. Zwykle nie są jednak tak efektowne jak wypełnienie szklane. Są jednak tańsze.

Artykuł współtworzony z https://nierdzewnybalkon.pl/

Zobacz Również

dom bliźniak

Dom Bliźniak – to się opłaca!

Razem z bliskimi stoicie przed dylematem, jaki projekt nowego domu wybrać? A może sam szukasz miejsca, w którym wygodnie się urządzisz? Jeśli tak, dom bliźniaczy to doskonała propozycja. Łączy w sobie komfort mieszkania w domu, prywatność, a także bliskie towarzystwo sąsiada! Zalet takiego rozwiązania jest jednak zdecydowanie więcej. Zebraliśmy je dla Ciebie w poniższym artykule!

Jeden komentarz

  1. Adrian

    Ja właśnie jestem przy wyborze balustrad i to co napisaliście to szczera prawda, szkło jest super, ale mając małe dziecko i zwierzęta niestety nie da rady tego utrzymać w czystości, szczególnie na schodach, przy ala balkoniku francuskim jeszcze jeszcze, ale wewnątrz, to jednak dla estetów i starszych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *