Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Budowanie / Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Artykuł partnera

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach domów, głównie w okolicach schodów wewnętrznych. Jeśli stoisz przed wyborem ich wypełnienia, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Porównamy je dla Ciebie!

Rodzaje balustrad – poziome, szklane

Choć rodzajów balustrad jest wiele, większość z nich jest stosowana tylko w odpowiednich warunkach i odpowiednich miejscach. Nie inaczej jest z domami i mieszkaniami, gdzie znajdziemy balkony czy schody wewnętrzne. Wszędzie tam musimy pamiętać o ich zamontowaniu. Najczęściej stosowane są balustrady poziome oraz balustrady szklane i właśnie je poddajemy porównaniu.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych 

Projekty stajni

Projekty altan ogrodowych

Rola balustrady w domu

Według definicji balustrady są niezbędnym elementem konstrukcyjnym, który zapewnia użytkującym budynek niezbędne bezpieczeństwo. Zgodnie z prawem budowlanym balustrady należy wykonywać tam, gdzie schody pozwalają na pokonanie przynajmniej półmetrowej wysokości. Nie mogą mieć ostro zakończonych krawędzi, a każdy ich rodzaj musi spełniać odpowiednie normy.

nierdzewnybalkon.pl-2

Zalety i wady balustrad szklanych

Jednym z najbardziej estetycznych, a przez to także najchętniej wybieranych przedmiotów jest wypełnienie szklane. Tego rodzaju balustrada zachwyca wyglądem. Doskonale komponuje się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, np. na balkonie czy loggii. Musi być wykonana ze wzmocnionego, hartowanego szkła, które w razie zniszczenia nie rozpryskuje się, a jedynie tworzy specyficzną pajęczynkę. Są przezroczyste, bezpieczne, ale trudniejsze do utrzymania w czystości.

Z kolei poziome wypełnienie to balustrady najpowszechniej wybierane w budownictwie. W domach jednak stosowane są nieco rzadziej. Ich zaletą jest estetyka, brak wyrazistego, narzucającego się stylu czy łatwość w czyszczeniu. Możemy także bawić się różnorodnymi wzorami i elementami wykończenia. Zwykle nie są jednak tak efektowne jak wypełnienie szklane. Są jednak tańsze.

Artykuł współtworzony z https://nierdzewnybalkon.pl/

Zobacz Również

nowoczesna podsiadlosc

Dom jak ze snu – Zobacz najlepsze projekty okazałych rezydencji!

Reprezentacyjny wygląd, okazałe wnętrze i maksimum możliwości – w tym przypadku może chodzić tylko o jedną kategorię projektów a są nią oczywiście rezydencje. Ten rodzaj budynków spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów, którzy chcą na co dzień otaczać się luksusem. Jakie propozycje domów powyżej 200 m2 oferują nam obecnie projektanci?

Jeden komentarz

  1. Adrian

    Ja właśnie jestem przy wyborze balustrad i to co napisaliście to szczera prawda, szkło jest super, ale mając małe dziecko i zwierzęta niestety nie da rady tego utrzymać w czystości, szczególnie na schodach, przy ala balkoniku francuskim jeszcze jeszcze, ale wewnątrz, to jednak dla estetów i starszych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *