Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / 5 rzeczy, których trzeba się wystrzegać przy udrażnianiu toalety
Toalety

5 rzeczy, których trzeba się wystrzegać przy udrażnianiu toalety

Artykuł partnera

Słabo odpływająca woda czy cofanie się wody podczas uruchamiania spłuczki w toalecie to sygnał, że trzeba natychmiast podjąć odpowiednie działania, ponieważ w niedługim czasie może dojść do wybijania wody wraz z nieczystościami z kanalizacji. Można wykorzystać domowe sposoby, jednak wykazać należy się ostrożnością, gdyż nie wszystkie są bezpieczne.

1. Przepychanie toalety drutem

Wykorzystywanie specjalnych sprężyn żmijek jest niezwykle popularne w udrożnianiu rur, jednak są to przyrządy specjalnie zaprojektowane do tego zadania. Natomiast korzystanie z drutów, które znalazło się w warsztacie może i przyniesie efekt (a więc odetka toaletę), jednak przy okazji może zupełnie zniszczyć rury.

2. Niewłaściwe środki chemiczne

Preparaty do udrożniania rur to świetny i szybki sposób rozwiązania problemu pod warunkiem, że zator utrudniający odpływ wody nie ma jeszcze dużych rozmiarów oraz że nie powstał w daleko, w niedostępnej części kanalizacji, tylko całkiem blisko. Niektóre z nich jednak mogą być niebezpieczne dla materiałów, z jakich została wykonana toaleta, ale również rury.

 

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych 

Projekty stajni

Projekty altan ogrodowych

 

3. Fachowcy z przypadku

Brak skuteczności lub pomysłu na udrożnienie toalety rozwiązywany jest przez specjalistów świadczących usługi związane z oczyszczaniem i udrażnianiem rur. Warto jednak nie oszczędzać na tym rozwiązaniu, by nie ponosić kosztów związanych z uszkodzeniem toalety czy rur. Stankan.pl, oprócz skuteczności, gwarantuje porządek w pomieszczeniu po zakończonych pracach.

4. Domowe preparaty

Powszechnym sposobem na radzenie sobie z niedrożną toaletą jest korzystanie z mikstur przyrządzanych w domowych warunkach. Składnikami takich preparatów są zazwyczaj ocet, soda oczyszczona czy cytryna. Nie zaleca się wybierania takich metod, ponieważ mogą mieć niekorzystny wpływ na powierzchnię materiału, z jakiego wykonana została toaleta.

5. Samodzielność za wszelką cenę

Niedrożność toalety to często złożony i skomplikowany problem, który trudno jest rozwiązać samemu. Jeśli kilka wykorzystanych sposobów nie przyniosło rezultatu, warto zdecydować się na profesjonalne usługi.

Zobacz Również

nierdzewnybalkon.pl-1

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach ...

Jeden komentarz

  1. Jumbo

    Warto dodać, żeby nie udrażniać toalet ostrymi przedmiotami, często rysują powierzchnie, a w te miejsca wdziera się kamień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *