Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / 5 rzeczy, których trzeba się wystrzegać przy udrażnianiu toalety
Toalety

5 rzeczy, których trzeba się wystrzegać przy udrażnianiu toalety

Artykuł partnera

Słabo odpływająca woda czy cofanie się wody podczas uruchamiania spłuczki w toalecie to sygnał, że trzeba natychmiast podjąć odpowiednie działania, ponieważ w niedługim czasie może dojść do wybijania wody wraz z nieczystościami z kanalizacji. Można wykorzystać domowe sposoby, jednak wykazać należy się ostrożnością, gdyż nie wszystkie są bezpieczne.

1. Przepychanie toalety drutem

Wykorzystywanie specjalnych sprężyn żmijek jest niezwykle popularne w udrożnianiu rur, jednak są to przyrządy specjalnie zaprojektowane do tego zadania. Natomiast korzystanie z drutów, które znalazło się w warsztacie może i przyniesie efekt (a więc odetka toaletę), jednak przy okazji może zupełnie zniszczyć rury.

2. Niewłaściwe środki chemiczne

Preparaty do udrożniania rur to świetny i szybki sposób rozwiązania problemu pod warunkiem, że zator utrudniający odpływ wody nie ma jeszcze dużych rozmiarów oraz że nie powstał w daleko, w niedostępnej części kanalizacji, tylko całkiem blisko. Niektóre z nich jednak mogą być niebezpieczne dla materiałów, z jakich została wykonana toaleta, ale również rury.

 

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych 

Projekty stajni

Projekty altan ogrodowych

 

3. Fachowcy z przypadku

Brak skuteczności lub pomysłu na udrożnienie toalety rozwiązywany jest przez specjalistów świadczących usługi związane z oczyszczaniem i udrażnianiem rur. Warto jednak nie oszczędzać na tym rozwiązaniu, by nie ponosić kosztów związanych z uszkodzeniem toalety czy rur. Stankan.pl, oprócz skuteczności, gwarantuje porządek w pomieszczeniu po zakończonych pracach.

4. Domowe preparaty

Powszechnym sposobem na radzenie sobie z niedrożną toaletą jest korzystanie z mikstur przyrządzanych w domowych warunkach. Składnikami takich preparatów są zazwyczaj ocet, soda oczyszczona czy cytryna. Nie zaleca się wybierania takich metod, ponieważ mogą mieć niekorzystny wpływ na powierzchnię materiału, z jakiego wykonana została toaleta.

5. Samodzielność za wszelką cenę

Niedrożność toalety to często złożony i skomplikowany problem, który trudno jest rozwiązać samemu. Jeśli kilka wykorzystanych sposobów nie przyniosło rezultatu, warto zdecydować się na profesjonalne usługi.

Zobacz Również

dom bliźniak

Dom Bliźniak – to się opłaca!

Razem z bliskimi stoicie przed dylematem, jaki projekt nowego domu wybrać? A może sam szukasz miejsca, w którym wygodnie się urządzisz? Jeśli tak, dom bliźniaczy to doskonała propozycja. Łączy w sobie komfort mieszkania w domu, prywatność, a także bliskie towarzystwo sąsiada! Zalet takiego rozwiązania jest jednak zdecydowanie więcej. Zebraliśmy je dla Ciebie w poniższym artykule!

Jeden komentarz

  1. Jumbo

    Warto dodać, żeby nie udrażniać toalet ostrymi przedmiotami, często rysują powierzchnie, a w te miejsca wdziera się kamień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *