Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Poradniki / Kredyt hipoteczny – z doradcą czy bez?
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego

Kredyt hipoteczny – z doradcą czy bez?

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie finansowe na wiele lat. Aby nie stał się naszym koszmarem musi być wzięty z głową. W tym artykule odpowiemy na pytanie czy warto skorzystać z pomocy eksperta z dziedziny finansów.

Kredyt hipoteczny – co to jest?

To jeden z najbardziej popularnych produktów bankowych, mających na celu pożyczenie określonej kwoty kredytobiorcy na poczet kupna mieszkania. Z reguły kwoty te są wysokie, a zobowiązanie z bankiem podpisywane jest na wiele lat.

Na czym polega praca eksperta?

Praca takiej osoby polega na tym, że na każdym etapie ubiegania się o kredyt hipoteczny zapewnia ona klientowi pełną i profesjonalną pomoc. Znawca z dziedziny finansów będzie się opiekował swoim klientem już od początku, czyli od momentu podjęcia decyzji o wzięciu kredytu hipotecznego, przez podpisanie dokumentów, a w późniejszym czasie również zaopiekuje się klientem.

Krok pierwszy – oferty banków

Pierwszą rzeczą, jaką zrobi ekspert jest zgromadzenie wszystkich ofert banków, by móc wybrać dla nas najlepszą. Błędne jest przekonanie, że warunki u takiej osoby mają jeszcze mniej korzystniejsze warunki. W rzeczywistości wygląda to tak, że taka osoba może dostać jeszcze lepsze warunki kredytu od banków. Każdy bank ma indywidualne warunki, dlatego chcąc osobiście zapoznać się z każdą ofertą musielibyśmy odwiedzić osobiście każdą placówkę. Korzystając z pomocy eksperta nie musimy tego robić. Zadaniem eksperta jest wybranie jak najkorzystniejszej oferty dla swojego klienta.

Ekspert ma równiez doświadczenie w negocjacjach z bankiem, dlatego często może on uzyskać dużo lepsze warunki niż klient indywidualny.

Krok drugi – zdolność kredytowa

Przy pomocy eksperta możemy dowiedzieć się jak skutecznie zwiekszyć swoją zdolność kredytową. Może to być na przykład uregulowanie swoich poprzednich zobowiązań, uporządkowanie domowych finansów lub usunięcie niepotrzebnej karty kredytowej. Wszystkie te produkty bankowe mają wpływ na zdolność kredytową.

Krok trzeci – podpisanie umowy

Najważniejszy etap przy braniu kredytu hipotecznego. Ekspert posiadając odpowiednią wiedzę na temat finansów, naszej umowy oraz oferty banku jest w stanie dokładnie przeanalizować naszą umowę. Sprawdzi on czy nie ma w niej ukrytych kosztów, np. dodatkowe ubezpieczenie, o którym wcześniej nie było mowy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że umowa, którą mamy zamiar podpisać nie zawiera żadnych dodatkowych wpisów ani opłat.

Podsumowanie – skorzystać z pomocy eksperta czy nie?

Jak najbardziej tak. Prawdopodobnie dzięki pomocy takiej osoby zyskamy lepsze warunki, oszczędzimy czas i nerwy, a przede wszystkim taka osoba zadba o to, aby wszystko przebiegło pomyślnie (kredyty hipoteczne sprawdzisz tutaj).

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych 

Projekty stajni

Projekty altan ogrodowych

 

O autorze

Logo Autora

selectstar

Zobacz Również

nierdzewnybalkon.pl-1

Wypełnienia balustrad poziome i ze szkła – porównujemy

Balustrady to element wyposażenia technicznego balkonów, tarasów czy klatek schodowych. Pojawiają się także we wnętrzach ...

4 komentarze

 1. Tymoteusz

  Polecacie zatrudnić takiego doradcę kredytowego? Bo zastanawiam się czy jego rola jest az tak wazna to znaczy czy przyda mi się i naprawdę pomoże kiedy będę zaciągać kredyt hipoteczny. W sumie to taka kwota, ze spłaca się ją prawie całe życie, trzeba to dokładnie przemyśleć, a rozsądna porada czasem z pewnością się przyda.

  • Ela

   W sumie to zależy jak bardzo się na tym znasz. Ale w sumie to już sa takie kwoty, kredyty na 30 lat, że warto się czasem skonsultować, bo potem można być bardzo zaskoczonym, banki często wykorzytsuja niewiedze i kruczki prawne. Sporo wskazówek o kredytach tez jest na stronach Archido, proopnuje dobrze poszukać. Pozdrawiam serdecznie

 2. Grzegorz

  Oczywiście, że warto korzystać z pomocy eksperta! Rzadko kiedy ktoś się tak dobrze na tym zna, żeby mógł wybrać najlepszą, najkorzystniejszą dla siebie opcję. Dlatego ja zawsze uważam, że warto pytać. My sami przy wyborze korzystaliśmy z takiej właśnie pomocy i konsultacja przyniosła swoje efekty. Nie daliśmy się nabrać bankom na żadne pozornie ciekawe i najlepsze oferty, a naprawdę wiedzieliśmy co jest dla nas najkorzystniejsze. Oferty szyte na miarę są najlepsze!

 3. Kamila i Paweł

  ja polecam zdecydowanie kredyt z doradcą! Taka osoba jest świetnie wykwalifikowana (jeśli się oczywiście na taka trafi, ale to trzeb aporzadnei się roejrzec i przejrzeć oferty), pozwoli nam oszczędzić nasze już pewnie i tak zszargane kredytem nerwy, wynegocjuje dla nas to co najkorzystniejsze. Ja wiem, ze sami zdecydowanie nei mielibymy takiej korzystniej oferty, gdyby nie pani, która nam doardzala i kierowała sprawami. Polecam serdecznie naprawde!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo