Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Strona główna / Budowa domu / Nowoczesne trendy budowlane
Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
86-single-default

Nowoczesne trendy budowlane

Trendy w budownictwie

Nowoczesne trendy budowlane pozwalają wybierać energooszczędne i efektywne konstrukcje, spełniające wymogi współczesnego budownictwa. Aktualne domy charakteryzują się nieschematycznymi i nietradycyjnymi rozwiązaniami. Posiadają różnorodne wzory i kształty, całkowicie odbiegające od klasycznego wzornictwa.

Wiele osób pragnie zbudować dom, posiadający doskonałą izolację cieplną czy wymienne źródła energiczne. Innowacyjne materiały, z których można zbudować nowoczesne konstrukcje są doskonałym przykładem, że zwrócenie kosztów grzewczych budynku jest możliwe i osiągalne.

Budownictwo bazuje na dwóch stylach – ekonomicznym i tradycyjnym.

  • Styl ekonomiczny opiera się na całkowitej energooszczędności. Domy powinny być zbudowane w prostej i nieskomplikowanej formie. Ważnym czynnikiem jest ich powierzchnia – im mniejszy domek tym mniejsze koszy eksploatacyjne. Najmniejszy współczynnik strat cieplnych, posiadają domy poddaszowe. Błędnym stwierdzeniem jest fakt, że konstrukcje parterowe zużywają mniej ciepła. Do budowy współczesnej powierzchni, nie jest wymagany montaż mostu termicznego. Ekonomiczny dom, powinien posiadać dużą liczbę okien a także precyzyjne docieplenie przegrodowe.
  • Styl tradycyjny nakazuje ogrzewanie danej konstrukcji poprzez wykorzystanie pieca na paliwa stałe a także budowę z klasycznych materiałów. Odejście od stereotypów zapewni nam lepszą jakość życia. Nowoczesne trendy budowlane stawiają bowiem na ekologiczność. Pomysłów aranżacyjnych i budowlanych jest mnóstwo. Istnieją zarówno fantazyjne konstrukcje o nierealnym i niezrozumiałym stylu, ale i bardziej naturalne i typowe powierzchnie.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów drewnianych

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

drewniana elewacja

Wykończenie domu drewnem – co warto wiedzieć o tym rodzaju elewacji.

Drewno jako materiał konstrukcyjny domów mieszkalnych znany jest do wieków. Obecnie większą popularnością cieszą się ...

Jeden komentarz

  1. Remek

    Teraz jak widze nowoczesne domy to mają dość proste kształty raczej złożone z połaczenia geometrycznych brył przestrzennych. Dobrze to wygląda a przy okazji łatwiej ocieplić jeśli nie ma dziwnych usokoów i spadów, wszytsko przemyślane dokładnie. Przeglądam projekty gotowe na Archido i już kilka takich mi się trfiło, naprawdę fajnie się prezentujących

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo