Masz pytania? Chciałbyś negocjować cenę

Zadzwoń! 517 970 199

Gwarancja najniższej ceny pustaka ceramicznego
91-single-default

Betoniarka

Betoniarka – centralny punkt na budowie

Betoniarka to sprzęt budowlany, wykorzystywany do kompleksowego mieszania cementu, wody, piasku bądź żwiru. Głównym celem betoniarki jest stworzenie jednolitej mieszanki betonowej. Znajduje ona świetne zastosowanie na placach budowlanych, zarówno prywatnych domów, jak i powierzchni użytkowych. Doskonale nadaje się także do miejsc budowy konstrukcji publicznych.

Tradycyjne urządzenie, swoim kształtem przypomina bęben obrotowy. Istnieją dwa typy betoniarek – przenośna i obwoźna (znana jako gruszka). Betoniarka przenośna używana jest do budowy mniejszych powierzchni, najczęściej domów mieszkalnych. Ciekawą odmianą jest gruszka, posiadająca ogromny pojemnik, zaczepiony bezpośrednio na samochodzie ciężarowym. Służy ona do transportowania betonu gotowego, na większe place budowlane.

Rodzaje betoniarek

Betoniarkę dzielimy ze względu na:

  • Kształt i formę danego mieszalnika: wyróżniamy betoniarkę o charakterze kielicha bądź bębna.
  • Sposób mieszania: istnieje betoniarka stała, przenośna lub samochodowa (gruszka)
  • Na rodzaj pracy: na rynku budowlanym dostępne są betoniarki o możliwości pracy ciągłej jak i okresowej

Betoniarki posiadają niezniszczalne wieńce żeliwne, koła ślimakowe bądź ataki, dzięki czemu mogą służyć na kilkudziesięciu budowach bez najmniejszych usterek i uszkodzeń. Są wyposażone w funkcjonalny pasek klinowy i wytrzymały silnik. Atutem betoniarek są duże koła, dzięki którym możemy bez najmniejszych problemów przenosić nasz sprzęt w dowolne miejsce pracy. Betoniarki są proste w montażu i demontażu, do tej czynności nie jest wymagany doświadczony pracownik. Zaletą stosowania tych sprzętów jest niezawodność konstrukcji jak i niedrogie koszty użytkowania. To bezpieczny sprzęt, zapewniający komfort eksploatacyjny na długie lata. Betoniarki posiadają ogromne koła wyładowcze, pozwalające na czynne opróżnianie betonu. Istnieje możliwość wyboru preferowanego silnika urządzenia. Różnorodne wersje betoniarek, pozwalają dopasować odpowiednią pojemność sprzętu. Współczesne betoniarki posiadają wbudowany napęd elektryczny, ułatwiający pracę każdego budowlańca.

Zobacz też:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów drewnianych

O autorze

Logo Autora

Archido.pl

Łask ul. Żeromskiego 22
telefon: (43) 43 675 67 67
e-mail: kontakt@archido.pl

www.archido.pl

Zobacz Również

94-single-default

Wiertarki

Wiertarka – konieczna na budowie Wiertarka to podstawowy element wyposażenia piwnicy, szopy czy schowków na ...

Jeden komentarz

  1. Marek

    Nie byliśmy swiadomi przed budową, ze jest tyle rodzajów betoniarek , które mieszają w zupełnie inny sposób. Kupowanie betoniarki na budowę to raczej zbędny wydatek, zwałszcza jak ktoś chce oszczędzić trochę podczas stawiania domu, ale zastanawiamy się czy da się ją gdzieś wypożyczyć bo raczej bez tego ani rusz…zdecydowanie bez tego ani rusz…a robimy prawie wszytsko metoda gospodarcza, wiec potrzebna jest od zaraz. Macie jakies namiary gdzie można wypozyczyc betoniarkę na kilka tygodni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekt domu za darmo